Бивш украински офицер от специалните части, арестуван в Италия по подозрение за участие в саботажа на газопровода "Северен поток 2" през 2022 г., твърди, че е подлаган на натиск да признае вина. Това съобщи неговият адвокат, публикувайки писмо от задържания, цитирано от БиБиСи.

Кузнецов, задържан по искане на Германия, където се води разследване за експлозиите по тръбопровода, е в десетия ден от гладна стачка. Той е държан в затвор с максимална сигурност, в изолация, с ограничени възможности за упражнения. Отказва му се вегетарианска диета, пише той.

Според него, всичко това е опит да бъде принуден да признае вина, но това нямало да се случи, подчерта Кузнецов.

Той беше арестуван в Италия по искане на Германия, където се води наказателно дело за атентата срещу тръбопровода "Северен поток". Друг украински заподозрян беше арестуван в Полша, но полският съд отказа екстрадицията му.

Подобно на Кузнецов, заподозреният отрече каквото и да е участие в експлозиите в "Северен поток". Киев също отрича това.

В критично състояние е украинецът, арестуван в Италия за "Северен поток"

В критично състояние е украинецът, арестуван в Италия за "Северен поток"

Мъжът започна гладна стачка преди седмици