Външният министър на Израел Гидеон Саар обвини президента на Хърватия Зоран Миланович в антисемитизъм, съобщава БТА.
В публикация в социалната мрежа Х той посочи, че обидната реторика на Миланович е неприемлива. Той отбеляза, че неговият изпълнен с омраза език спрямо Израел и ционизма отразява антисемитски подход.
Саар заяви, че Хърватия принадлежи към Международния алианс за памет на жертвите на Холокоста. Според него Миланович е предал ангажимента да се бори с антисемитизма.
Коментарът на Гидеон Саар е във връзка с изказване на хърватския държавен глава, в което той критикува поведението на посланика на Израел в страната. Зоран Миланович подчерта, че Загреб няма да позволи чуждестранни инфекции и бацили - нито израелски, нито ирански.
По-рано този месец посланикът на Израел в Загреб Гари Корен заяви, че Хърватия трябва да провери персонала на иранското посолство в Загреб, защото в него може да има членове на иранската Революционна гвардия, събиращи разузнавателна информация.
USD
CHF
EUR
GBP