Русия е спечелила близо 100 млрд. долара (82,3 млрд. паунда) от износ на нефт и газ през първите 100 дни от войната в Украйна.
Приходите намаляват от март насам, тъй като много страни избягват руските доставки, но остават високи. Това установи независимият Център за изследване на енергията и чистия въздух (CREA), цитиран от Би Би Си.
Неправителствената организация също така предупреди за потенциални пропуски в усилията за ограничаване на вноса от Русия.
ЕС, САЩ и Обединеното кралство са сред страните, които са поели ангажимент да намалят руския внос.
Докладът на CREA обаче установи, че през първите 100 дни на конфликта в Украйна - от 24 февруари до 3 юни - Русия все още е получила 97 млрд. долара приходи от износ на изкопаеми горива.
Европейският съюз е осъществил 61 % от този внос на стойност приблизително 59 млрд. долара.
Като цяло износът на руски нефт и газ намалява, а приходите на Москва от продажби на енергия също са намалели от пика от доста над 1 млрд. долара на ден през март.
Но приходите все още надхвърлят разходите за войната в Украйна през първите 100 дни - по оценка на CREA Русия харчи около 876 млн. долара на ден за инвазията.
ЕС планира да забрани вноса на руски петрол по море до края на 2022 г., което ще намали вноса с две трети.
През март Общността се ангажира също така да намали вноса на газ от Русия с две трети в рамките на една година.
Досега обаче не е успял да постигне съгласие за категорична забрана.
Междувременно САЩ обявиха пълна забрана за внос на руски петрол, газ и въглища. Обединеното кралство ще прекрати вноса на руски петрол до края на годината.
В доклада на CREA се казва, че планираното от ЕС петролно ембарго ще има значително въздействие.