Всяко решение за ареста на лидера на босненските сърби Милорад Додик би било катастрофално за целия регион. Това заяви сръбският президент Александър Вучич, предаде БТА.
Вучич изтъкна, че ситуацията в региона е тежка и особено политическата ситуация в Република Сръбска и Босна и Херцеговина. По думите му Сърбия е изложена на "лъжите на Сараево, на безбройните лъжи за намеса на Сърбия дори в случая с изгонването на германската министърка по европейските въпроси, за чието посещение дори не сме уведомени".
Президентът добави, че би било "голям срам за Сърбия да участва в ареста на президента на Република Сръбска".
Александър Вучич беше категоричен, че Сърбия няма да върши "мръсната работа на всички, които искат да разрушат сръбския народ и Република Сръбска".
Припомняме, че германската министърка по европейските въпроси Ана Люрман беше на посещение в Баня Лука на 4 април, като ден по-късно тя заяви, че там представители на властите в босненската Република Сръбска са я заплашили с насилие и обвини Додик за това.