Украинският президент Володимир Зеленски ще се срещне с европейски лидери в Париж, за да обсъдят гаранциите за сигурност. Това заяви съветникът на украинския лидер Михайло Подоляк.

"Украинският президент ще се срещне в Париж с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, генералния секретар на НАТО Марк Рюте, германския канцлер Фридрих Мерц и британския премиер Киър Стармър за "сверяване на часовниците" по време на интензивни дискусии относно гаранциите за сигурност за Украйна. По-точно, относно гаранциите за сигурност за Европа по източната ѝ граница", написа Подоляк в социалната мрежа Х.

"В ход са два паралелни процеса. Първият е ситуационен опит за спиране на войната, като главната роля играят Съединените щати и лично американският президент Доналд Тръмп. Вторият е изграждането на следвоенната архитектура на Европа", посочи президентският съветник и добави, че Киев е в постоянна комуникация със своите съюзници, за да осигури международната и континенталната сигурност.

Повечето украинци искат примирие, но с гаранции за сигурност

Повечето украинци искат примирие, но с гаранции за сигурност

Това показват резултатите от проучване