Украинският президент Володимир Зеленски пристигна в Сърбия в петък и се срещна с президентът на страната Александър Вучич, предава БТА.
Зеленски бе посрещнат от сръбския министър на минното дело и енергетиката Дубравка Ханданович, след което вечеря със сръбският държавен глава.
Официалната част от посещението на украинския президент започва днес. Това бележи първата визита на Зеленски в страната от както е заел длъжността и от началото на руската инвазия.
Предстои официална церемония по случай пристигането му, разговор с Вучич и среща на делегации на Украйна и Сърбия.
Припомняме, че Белград многократно отказва да подкрепи санкциите срещу Русия и пази тесни енергийни връзки с нея. Сърбия официално се стреми към членство в Европейския съюз, но Брюксел остава мнителен заради тесните връзки на Белград с Москва.
USD
CHF
GBP