Украинският президент Володимир Зеленски отправи апел към Владимир Путин да се изтегли Украйна и да "направи стъпка към мира, пише "The independent".
По-рано тази седмица той одобри 40-дневна офанзива, която да повлияе на Русия да сложи край на войната.
"Русия трябва да напусне Украйна с войната си. Ние не искаме война", написа той в социалната мрежа Х.
Зеленски отбеляза, че Украйна е представила предложения на своите ключови партньори. По думите му възможна среща с Владимир Путин. Според него обаче Русия трябва да направи крачка към мира.
В предходните дни силите на Киев атакуваха две руски петролни рафинерии в Уфа, на 1500 км от фронтовата линия, и петролно депо в Краснодарски край, на 300 км от Украйна.
USD
CHF
GBP
doko-dokov
на 27.06.2026 в 12:10:37 #3Условия се поставят от силния, а това е Русия. Зеленски отдавна е изплискал легена. 20% си остават.
Forrest Gump
на 27.06.2026 в 11:06:00 #2Зелю моли за мир, ама е вече късно. В тази връзка, всяко следващо руско предложение за мир е с по-лоши параметри от предходното. Евроатлантици, продавайте имоти и ниви и пращайте парите на Зелю, той нема да ви откаже
axa-axa
на 27.06.2026 в 11:05:28 #1Този наистина не е добре,такова демонстративно искане при тия дадености,нормален човек не може даже и да си помисли.