Интер намали драстично шансовете си за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. В мач от 37-ия кръг на Серия "А" "нерадзурите" загубиха с 1:2 у дома от Сасуоло.

По този начин тимът на Лучано Спалети изостава с две точки от Лацио, кръг преди края. Освен това "орлите" имат и мач в запас, който, ако спечелят, ще си гарантират участие в турнира на богатите.

Снимка 356138

Политано даде преднина на гостите след точно изпълнение на пряк свободен удар в 25-ата минута. Интер натисна сериозно, но въпреки това не успя да стигне до гол. Такъв падна във вратата на Самир Ханданович. Негов автор стана Доменико Берарди в 72-ата минута.

Десет минути преди края на срещата Рафиня Алкантара върна надеждите на домакините поне за точка, но те така и не съумяха да реализират ново попадение.

Интер остава на 5-о място във временното класиране с 69 точки. Сасуоло е 11-и с 43 пункта.