Левски победи Етър с 2:0 в последната си контрола от лятната подготовка. "Сините" направиха генерална репетиция за първия си мач от първенството - срещу Славия на "Герена" след седмица.

Точни за столичани бяха Здравко Димитров (6) и Мартин Петков (8). В началото на второто полувреме Борислав Цонев пропусна дузпа.

Левски - Етър 2:0, Боби Цонев пропусна дузпа

Генерална репетиция на "сините" за новия сезон

Двубоят започна много силно за Левски. "Сините" поведоха още в 6-ата минута. Марин Петков получи в центъра и намери Борислав Цонев. Халфът пусна към Здравко Димитров отляво в наказателното поле. Крилото пое топката и с мощен удар в горния десен ъгъл не остави шансове на вратаря.

Снимка 539396

Две минути по-късно столичани вкараха втори гол. Здравко Димитров получи отляво, напредна и намери Боби Цонев. Халфът чукна към Мартин Петков, който от дузпата нямаше как да сбърка.

В 20-ата минута Георги Александров сбърка и Ромей Ивеш му отне топката. Панамецът нахлу отдясно в наказателното поле и отправи силен удар, който Пламен Андреев спаси.

Снимка 539401

Пет минути по-късно Марин Петков засече подаване на Здравко Димитров отдясно, но топката мина покрай вратата. В 32-ата минута Андреев улови удар от далечна дистанция на Радослав Апостолов. Томислав Папазов получи контузия и беше заменен от Патрик-Габриел Галчев.

В началото на второто полувреме Мариян Иванов фаулира Билал Бари в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, чийто удар срещна горната греда.

Снимка 539399

В 55-ата минута Боби стреля с глава покрай вратата след центриране на Ради Цонев от пряк свободен удар. Малко след това вратарят на Етър отрази удар от далечна дистанция на Здравко Димитров.

В 80-ата минута гредата спаси "сините" след мощен удар на Кольо Станев. Пет минути след това Господинов изби шут от пряк свободен удар на Мартин Петков.