Наско Сираков е провел спешен разговор с кандидат-купувачите на Левски от "Спорт Рипъблик", предава "Тема Спорт". Мажоритарният собственик на "сините" е бил потърсен по телефона през нощта и на другия ден е провел дълга среща с представители на компанията.
Случката е станала в началото на седмицата, но все още няма конкретна информация какво точно са обсъдили двете страни.
До скоро се смяташе, че сделката по смяната на собствеността на Левски ще бъде финализирана през февруари, но последната изтекла информация посочва, че от "Спорт рипъблик" няма да предприемат окончателни действия до предсрочните парламентарни избори на 2 април.
От "Георги Аспарухов" продължават да имат огромни задължения и се очаква клуба да стигне до споразумения с НАП. Само към въпросната агенция "сините" са натрупали колосален дълг от 11 милиона лева, но от ръководството на Левски са предвидили скорошно плащане на 5 милиона. Те ще отидат за плащане на главницата, натрупана от собствениците след Тодор Батков, пише "Тема Спорт".
USD
CHF
GBP
panayot_stamenov
на 04.02.2023 в 11:12:02 #30СЛЕДВАЙ german на 04.02.2023 в 13:03:22#59 пана можеш да впишеш заемите към капитала на дружеството, друг начин не знам за "опрощаване" май не само арабите, и Абрамович също "кредитираше" Челси кога им беше чорбаджията Такъв е общоприетият термин, "Божков ще опрости заемите, Батков ще опрости заемите, Спас ще опрости заемите..." а не виждам неразсдледваем начин да стане, все пак, говорим за хора извън управата или собствеността на клуба. Иначе какво ги спира арабите Х да дадат заем на ПСЖ от 500млн.евро, който е собственост на арабите У и след определено време Х да опрости теоретично заемът към парижани, като в същото време е обезщетен от У? Баш ми е драго
german
на 04.02.2023 в 11:11:16 #29фанта, с две думи - ФК намериха цаката и на "финансовия феърплей"
например, след 2011, собственик на Интер Баку стана инвестиционна компания със седалище Люксембург и дъщерни фирми в Лондон и Белфаст
panayot_stamenov
на 04.02.2023 в 11:03:53 #28Собственикът може да инжектира средства в клуба си под формата на спонсорски договор от фирма, в която има участие. В УЕФА разглеждат всяка една подобна сделка, а според сегашните правила такива инвестиции не могат да надхвърлят 30% от общия приход на клуба. Това е схемата в Лудогорец, покриват се загуби съд спонсорство до максимума, обикновено 13 -14млн.лв.
german
на 04.02.2023 в 11:03:22 #27пана
можеш да впишеш заемите към капитала на дружеството, друг начин не знам за "опрощаване"
май не само арабите, и Абрамович също "кредитираше" Челси кога им беше чорбаджията
panayot_stamenov
на 04.02.2023 в 10:59:47 #26Герман, А знаеш ли какъв е вариантът за така нареченото "опрощаване на дълг"? На мен ми се струва странно, даже невъзможно, понеже по този начин арабите биха наливали до безкрай за заплати и трансфери.
german
на 04.02.2023 в 10:42:36 #25заемите, от собствениците е форма за финансиране на а ФК
нямам спомен да е забранена от положенията за феърплей на уефа
"интер арена" построих само с целеви кредити, и Платини даже и не гъкна
vladang
на 04.02.2023 в 10:36:52 #24Пишеше нещо и за заемите от собствениците ама те важат сигурно само за арабите
german
на 04.02.2023 в 10:24:20 #23феърплеят на УЕФА, касае основно ФРЗ и трансфери
балансът на дружеството в другите му части може да варира, примерно ако строиш стадион или тренировъчна база, няма как да бъдеш на +
vladang
на 04.02.2023 в 10:20:20 #22Няма логика ,ама има феърплей от уефа.Заради ковида го промениха,да видим
vladang
на 04.02.2023 в 10:18:46 #21Те Булсат косвено са го прилапали,щом Спас е собственик. Ако им забранят придобиването ще ползват станциите под наем,и пак ще си избият даденият заем.Пък може да го опростят,като жужара
german
на 04.02.2023 в 10:16:44 #20ГГ е чорбаджията на ЦСКА, няма логика да си иска обратно "заемите"
vladang
на 04.02.2023 в 10:12:09 #19Тук вече за мен става интересно Става ясно още, че "ЦСКА-София" ще трябва да започне изплащането на евентуално отпуснатите вътрешни кредити от Ганчев, Инджов и Стоичков през 2024 г.: "В допълнение акционерите декларират, че възстановяването на задълженията, възникнали за ЦСКА-София с оглед на предоставената финансова подкрепа, ще започне след 31 декември 2023 г." Да го видим Журжето ,дали ша опрощава
vladang
на 04.02.2023 в 10:09:38 #18До тук е банално В резултат на натрупаните загуби към 31.12.2021 г. общата стойност на регистрирания капитал на Дружеството превишава нетните му активи с 31 052 000 лв. (31.12.2020 г. - 24 334 000 лв.), като собственият капитал е отрицателна величина в размер на 5 817 000 лева. Нетните парични потоци от основна дейност за годината са отрицателни в размер на 3 846 000 лева." Заключението е тревожно за бъдещето на футболния клуб, който според отчета няма да може да продължи да функционира без допълнителни заеми от своите акционери:
vladang
на 04.02.2023 в 10:07:41 #17Левски може да има дългове,но само 10 млн. са спешни. докато при едни други цъка бомба. Декларираната загуба от 6 718 000 лв. контрастира рязко с печалбата от 713 000 лв., отчетена за предходните 12 месеца след плащане на данъци. Това е втората най-голяма загуба на "ЦСКА-София", откакто през 2016 г. клубът беше преименуван от "Литекс" и преместен от Ловеч в столицата.
anatoli-iliev
на 04.02.2023 в 09:44:32 #16ДО.... " golden-warior " ! Браво пич набил си им го до откат !! Но всички знаеме , че жриците на най древната професия ...ПРОСТИТУЦИЯТА / основна концепция на съществуване при този ромска комедийна трупа /...е лизането и близането отпред и отзад !! А беее...кой ги взима насериозно тези уникални ...ШМАТКИ !!!????? К О Й ????
1914riner
на 04.02.2023 в 09:43:15 #15panayot_stamenov
на 04.02.2023 в 09:42:42 #14user avatar 81339 СЛЕДВАЙ waterloo на 04.02.2023 в 11:41:29 Жесток си Баце, шти пиша
panayot_stamenov
на 04.02.2023 в 09:41:46 #13Не ми дреме особено
Живи и здрави да сме всички
Dartagnan
на 04.02.2023 в 09:41:08 #12Вариор- реалните дългове на доносниците от Поддуене , надхвърлят 40/ четиридесет/милиона !? Спасение за тях няма ! Рано , или късно ,,пътуват "! Към небитието !
1914riner
на 04.02.2023 в 09:37:58 #11Понка, знам че има и свестни ЦеСеКари , не се коркай