Отборът на Левски посреща АЗ Алкмаар в първи мач от плейофния кръг в Лига на конференциите. Двубоят ще се играе на стадион "Васил Левски" от 21:00 часа, а главен съдия ще бъде Тамаш Богнар от Унгария.
"Сините" ще търсят предимство преди реванша в Нидерландия, който е насрочен за 28 август, като победителят от двубоя ще си осигури място в основната фаза на третия по сила европейски клубен турнир.
В предишния етап и двата отбора не допуснаха гол във вратите си. Левски елиминира Сабах с общ резултат 3:0. А АЗ Алкмаар от своя страна се справи с Вадуц с общ резултат 4:0.
Левски се намира в отлична форма в първенството ни, където дели първото място с Лудогорец. "Сините" имат четири победи и едно равенство, което дойде в последния кръг срещу Ботев Враца.
Нидерландският тим стартира шампионата с лесна победа с 4:1 над Грьонинген, но в последния кръг завърши при резултат 2:2 срещу Волендам, където се видяха и доста грешки в дефанзивен план.
Любопитното е, че и двата отбора имат проблеми с контузени и наказани футболисти. На официалната пресконференция преди мача Хулио Веласкес разкри, че извън състава ще бъдат Мустафа Сангаре и Георги Костадинов, които не успяха да се възстановят за сблъсъка в София.
За АЗ Алкмаар аут е атакуващият халф Свен Мийнанс, а с червен картон от мача с Вадуц е крилото Ро-Зангело Даал.
USD
CHF
GBP
нешо
на 21.08.2025 в 18:46:46 #20ЛК все едно е КНК.А ЛЕ купата на УЕФА.Нищо общо нямат с Интертото.
УмеренЦСКА
на 21.08.2025 в 18:41:25 #19Тунчо, моите уважения към "историческите" ти спомени от времето на ""Средец" и "Витоша" в нашенския футбол. Само имай предвид, моля, че "историята" е гадна работа, пренаписва се от всеки. Сините приятелчета използваха временното си положение "син президент, син парламент и синьо правителство" преди близо чцетвърт век, към него добавиха и "син фут бол" барабар с прословутата "М-тел висша лига", която и до днес лансират като "новата история" на българския футбол нашите опоненти във форума. ...Колкото и да те чета, уважаеми, все ми изглежда, че се бориш с вятърни мелници,... Моля, не се оскърбявай, бъди здрав!
Тунчо
на 21.08.2025 в 18:34:06 #18Е,който е играл тото 1 по мое време може и да ги е следил тия селски мачове в интертото. да ме извиняват селяните защото и аз съм от село,но това е положението.
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 21.08.2025 в 18:30:05 #17Тия Лудогорец ги изпусна неотдавна,декември м.г.За три минути -два гола,от 0:2 ,2:2 свърши. Не са нещо чак толкова извънредно особено като гости ,както се и вижда
нешо
на 21.08.2025 в 18:24:37 #16Това "Интерто"го спечели Челси, които спечелиха и световното клубно първенство. Кратунчо пак ръси щуротии.
Тунчо
на 21.08.2025 в 18:23:47 #15Аз помня навремето като ФК Средец ни бяха засилили във интертото....е хал хабер си нямам до къде сме стигнали.И във вестника не съм си правил труда да се поинтересувам.То си беше срам. Кой изобщо ги е гледал тия мачове,един Господ знае.
УмеренЦСКА
на 21.08.2025 в 18:23:41 #14...Вече млъквам, каквото да става да става...
УмеренЦСКА
на 21.08.2025 в 18:18:39 #13"Умерен,ама ти верно ли пожелаваш успех на говеждата ***?" Никому не пожелавам нищо, всеки да се оправя както може.
Тунчо
на 21.08.2025 в 18:16:51 #12fanty на 21.08.2025 в 20:44:25 #9 идиота от Ямбол твърдеше, че това било ИнтерТото, сега вече въодушевен деева ченгесарското копеленце ============================================================= Ами,че то това е интертото бе говньо.Това,че вие и говедата си бройте броденето по всевъзможни екзотични дестинации за уастие в европейски турнир не значи,че интертото ще се превърне в престижен европейски турнир.Цялата тази концепция е създадена от УЕФА за да прочистят другите два турнира от нежелани елементи.Наскоро Кристъл Палас какъв рев вдигнаха,че са ги заточили във въпросния интертото,това само по себе си трябва да ти говори нещо.Навремето нас автентичните армейци,както и говедата ни беше срам от такива "турнири".
нешо
на 21.08.2025 в 18:15:26 #11Умерен,ама ти верно ли пожелаваш успех на говеждата ***?
cowfucker
на 21.08.2025 в 18:14:15 #10Твърд Х. 1- 4 е мача.Реквием за сините гъдулки.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 18:05:21 #9Иво, педеpace хич нямам намерение да се занимявам с отpeпка кано теб,всички те знаем. ЕПЛ, нещастник.
donaldtrump
на 21.08.2025 в 17:59:40 #8ама ти сериозно ли? знаеш ли на 27 септември 1989 год. в. Le Soir с какво заглавие излезе за Левски Европейски ****? ------------- Специално за теб проверих. Тук е архивът на Льо Соар за 89г.> https://www.lesoir.be/archives/recherche?datefilter=anytime&sort=date+desc&word=levski&start=680 нищо не намирам по твоята тема. Разкрит си
УмеренЦСКА
на 21.08.2025 в 17:57:55 #7...Като следим евромачовете на нашенските евробойци е редно да се съобразяваме с реалностите на футбола в наше време. Точно по същия начин трябва да се оценяват и "успехите" на българския национален отбор в същите съвременни условия...
УмеренЦСКА
на 21.08.2025 в 17:53:34 #6Днес е "велик ден" за българския футбол! Цели три български отбора се състезават за участие в "основните фази" на евротурнирите, става дума за ЛЕ и ЛК, разбира се, не за ШЛ. Съперникът на Арда изглежда преодолим, уж де, Лудогорец е сигурен за "основната фаза" все едно дали в ЛЕ или ЛК. Остава да видим евробоеца Левски срещу холандците, които не са някакъв "еврогранд" в последните години. ...Най- доброто за българския клубен футбол е да се класират и тримата! Пари ще паднат, които могат да бъдат усвоени разумно. Четвъртият български евробоец Черно море отпадна от турци, жалко, ама никой не е виновен за това...
Слaва
на 21.08.2025 в 17:50:56 #5О/б/оро на народо че напълни ли националнио..... За един преател питам.......
УмеренЦСКА
на 21.08.2025 в 17:35:00 #4Левски се справи с израелския Апоел с два равни мача и лотарията на дузпите. Във втория кръг отстъпи на Спортинг Брага с резултати 0:0 и 0:1. Както и Лудогорец, Левски се сдоби с правото да играе плейоф, но за разлика от шампиона Лудогорец (който си гарантира участието в груповата фаза независимо от резултатите на плейофа, това е резултат от преференциите на УЕФА) ще трябва да ЕЛИМИНИРА Алкмаар за да влезе в груповата фаза на ЛК. ...Много било трудно, викат години наред, да се играе в настоящия формат на евротурнирите! Едно класиране в т.н. "групова фаза" или както сега и викат"основна фаза" било истински "подвиг"! Нека да е така...
donaldtrump
на 21.08.2025 в 17:27:11 #3Само Левски Европейски Вековень
Момчета ние сме с вас.
това е просто една игра - разкажете им я!
123456789t
на 21.08.2025 в 17:19:50 #2Ще шибат добитъка, сбирайте те се
Мик Джагър
на 21.08.2025 в 07:39:37 #1Кое па точно е било тежко препятствие до момента