Левски отпадна от квалификациите за Лига на конференциите, след като загуби от АЗ Алкмаар в реванша от плейофите с 1:4. Така с общ резултат 1:6 "сините" приключиват участието си в евротурнирите за тази година.
Срещата на стадион "АФАС" започна кошмарно за 26-кратните шампиони, които получиха две бързи попадения още в самото начало, дело на Ибрахим Садик (3') и Мекс Меердинк (5'). Това до голяма степен уби амбицията на играчите на Хулио Веласкес и те не успяха да измислят нищо впечатляващо. Като за капак на всичко, Садик (45+1') се разписа за втори път в края на полувремето.
Началото на втората част започна добре за "сините" които върнаха един гол, след като Евертон Бала (47') се разписа. Попадението окрили столичани и те започнаха да играят далеч по-уверено. Въпреки това, нидерландците стигнаха до нов гол, дело на Лекинсио Зеефаук (86'), който оформи крайния резултат.
Така пред Левски остава задачата да направи нов силен сезон из родните терени и следващата година отново да атакува Европа. В неделя "сините" приемат ЦСКА 1948 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от седмия кръг на Първа лига.
Мачът започна по най-добрия начин за АЗ Алкмаар. Още във втората минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле заради нарушение на Евертон Бала. Първият удар спря в стената, а след това шутът на Коопмайнерс бе спасен с една ръка от Светослав Вуцов, но пред него изскочи Ибрахим Садик, който вкара от два метра с глава. Нападателят от Гана вкара първия гол и в първия мач на стадион "Васил Левски".
Източник: startphoto.bg
В шестата минута АЗ Алкмаар вкара втори гол. Меес де Вит получи топката зад гърба на Алдаир отляво и центрира остро, като нападателят Мекс Меердинк изпревари Вандерсон Цунами и отблизо засече топката в мрежата зад Вуцов.
Две минути по-късно Майкон падна след сблъсък с Жорди Класи в наказателното поле на домакините, но съдиите прецениха, че няма основания да отсъдят дузпа.
Източник: startphoto.bg
В 14-ата минута Евертон Бала нанесе първи точен удар към вратата на нидерландците, но право в ръцете на вратаря Овусу-Одуро.
В 18-ата минута Кеес Смит нанесе удар с левия крак, Вуцов изби в ъглов удар. Малко по-късно Ро-Занджело Даал стреля над вратата на "сините".
Източник: startphoto.bg
В 42-рата минута Меердинк отправи много опасен шут с левия крак от границата на наказателното поле, който профуча опасно над напречната греда.
В добавената минута на първата част АЗ Алкмаар направи много бърза комбинация, при която Меердинг подаде на Садик, който се разписа на празна врата за 3:0.
В 47-ата минута Левски върна едно попадение. Майкон копна топката и прехвърли защитата на домакините, а измъкналият се Евертон Бала от въздуха вкара в близкия ъгъл на вратата на Овусу-Одуро - 3:1.
Малко след час игра Хулио Веласкес вкара в игра Мустафа Сангаре и Мазир Сула на местата на Рупанов и Марин Петков.
Източник: startphoto.bg
В 73-ата минута Мердинк бе близо до нов гол, но в последния момент бе затворен от Цунами, като таранът на домакините получи и схващане на левия прасец.
В 78-ата минута удар на Рилдо от Левски от въздуха рикошира в тялото на защитник на АЗ Алкмаар и топката смени посоката си, като Овусу-Одуро трябваше да прави отчаян плонж, за да я хване пред голлинията.
Източник: startphoto.bg
В 86-ата минута резервата Лекуинсио Зеефойк получи топката пред наказателното поле, финтира капитана на българския тим Вандерсон Цунами и с плътен удар в долния десен ъгъл направи 4:1. Мачът завърши без продължения.

USD
CHF
GBP
steiner
на 28.08.2025 в 20:19:03 #37Харабър лески загуби 1:6 от холандския гранд Аз.Чубака е доволен,тунджака -също.Е тук е разликата между суните прашинки и ееликите армейци.Ние сме доволни само на полуфинал в ШЛ.Те-на многото публика.Стандарт.
katolu52
на 28.08.2025 в 20:17:15 #36По каква причина статията за мача на "Левски" в третия по сила турнир е главна в сайта, след като играе мач и шампионът на страната? Запалянковщина?
n-a-QPvAMF0p
на 28.08.2025 в 20:16:48 #35САМО ЛЕВСКИ!!!!!!!!!!!! БКЛУЦИ
tundzhaka
на 28.08.2025 в 20:14:31 #34прост народ слаба държава
tundzhaka
на 28.08.2025 в 20:14:11 #33туй българина е прост чуек, елементарен, първичен. меко казано и то.
n-a-QPvAMF0p
на 28.08.2025 в 20:13:17 #32QSHTE MI ..... SVINCHUGI
jekkovv
на 28.08.2025 в 20:13:09 #31Припоците От Лефски тире много им е гадно, че им туриха 6 гола някакъв средняк
tundzhaka
на 28.08.2025 в 20:11:15 #30Все пак Левски има израстване очи дано така да продължи. Догодина в основна фаза живот и здраве.
tundzhaka
на 28.08.2025 в 20:10:16 #29и в крайна сметка докато се водят безсмислени разговори., припоците знаят че отборчето и е жалко и избиват комплекси, другите дразни са на лична основа. но истината е че сме под средното европейско ниво и то доста. Да не сме ат най -слебите, но сме далече.от добрите
tundzhaka
на 28.08.2025 в 20:07:10 #28А дано, на никой няма липсва..
tundzhaka
на 28.08.2025 в 20:06:59 #27като казахте за ония уродлив плехар гъзирания пикоч,не де е появявал, сигурно го шибa яко личния му ебач, или.най-накрая е пукнал..
gychopopov
на 28.08.2025 в 20:06:28 #26jekkovv, на Литекс, колко писаха?
jekkovv
на 28.08.2025 в 20:05:34 #25Писаха Отличен 6 на евроидиотите
gychopopov
на 28.08.2025 в 20:04:51 #24Владко с дупе гладко!
gychopopov
на 28.08.2025 в 20:04:22 #23Литекс без тире София в колко часа играха, че не можах да гледам мача им?
oficer1
на 28.08.2025 в 20:01:14 #22ЛеЦа беше унизена, Арда с мегаУлтраУниклниОт тренер Тунчев, който обърка кФото можеше да се обърка, връща Арда у А-Театрал, където нивото е толкова ниско, че дори Илиян Илиев е велик треньор! Слабо, Тунчев, много слабо! Посредствен отбор ти дойде, но вместо да ги прекърсиш... Ама в А-Театрал всеки може да е велик..., ама прЪФ на село! За сега шимпонзетата май ще прескочат галактикосОФФшкендиос!
Епохален сблъсък...
Българският футбол има светло бъдеще..., да го евЪ!
Ай
chubtireaka
на 28.08.2025 в 19:59:00 #21Отпадък, което не разбра да не се обръщаш към мен? ЕПМ, безинтересна масти.я си
Enemy
на 28.08.2025 в 19:58:32 #20Ся, припсЪ - братчедите ги разбирам, намериха си отдушник за изстрадалите душици и е нормално да са в настроение. Все при толко клечене в храстите и гризене на нокти време беше да живнат. АЗ Алкмар е втория по коефициент, който влиза в основната схема на турнира Лига на Конференциите и нагледно ни показаха колко сме далече от истината. Гледаш и си даваш сметка как едните инвестират в ДЮШ и берат плодовете на тези инвестиции, а другите са чалгари и разглезени лигльовци с големи претенции и никакво покритие. Пак казвам с трици няма как да стане. Кой разбрал, разбрал. Сега е вечерта на братчедките в оранжево. Дерзайте, от утре се настройваме за ефБем тИ лиГата
gychopopov
на 28.08.2025 в 19:55:42 #19filo-123, правя чекии, ама турски с нянките на майка ти!
chubtireaka
на 28.08.2025 в 19:50:27 #18Отпадък, не се занимавай с мен. Може да си общуваш с Газирания Пикоч, двамата сте еднакво ненужни кене.фи. Така че повече не се обръщай въобще към мен, твърде си боклучав