Лудогорец осъществи нов силен трансфер. След интензивни преговори с гръцкия ПАОК, клубът постигна договорка за изходящия трансфер на Кирил Десподов.
Двата клуба финализираха преговорите по сделката в неделя, като Десподов пътува за Солун, където премина успешно медицинските изследвания и фитнес тестовете, след което подписа своя договор.
"Интерес към Кирил проявиха редица клубове от различни държави, но в крайна сметка най-доброто предложение бе именно от тима от Солун", написаха от Лудогорец.
Това е втори силен изходящ трансфер на Лудогорец през този трансферен прозорец след продажбата на Игор Тиаго в белгийския Брюж.
След близо 3 години в клуба от привличането му през октомври 2020 от италианския Каляри, първоначално под наем, а след което и с постоянен трансфер, Десподов записа 129 двубоя, отбеляза 39 гола и даде 55 асистенции.
"Силното му представяне и лидерски качества му заслужиха капитанската лента на Лудогорец, а приносът му през изминалия сезон от 19 гола и 22 асистенции бяха в основата на спечелената Купа на България и трудно извоюваната 12-та поредна шампиоснка титла на България, което го превърнаха в любимец на феновете.
Така Кирил Десподов завършва престоя си при "орлите" с 3 шампионски титли на България, 1 Купа на България, 2 Суперкупи на България и 2 поредни отличия "Футболист на годината".
"Благодарен съм на Лудогорец за всичко, което постигнахме заедно през последните три години. Искам да благодаря и на феновете за подкрепата, която ми дадоха. Пожелавам на клуба отново да стане шампион и да играе силно в евротурнирите. Ще следя внимателно представянето му", заяви Десподов.
USD
CHF
GBP
goldberg04
на 05.09.2023 в 05:43:58 #10Десподов е един от малкото читави бг играчи. Махна се от тирето навреме.
goldberg04
на 04.09.2023 в 12:18:46 #9Ама от тирето все пак могат да отидат някой от техните примати за без пари. Проблема е че и за без пари не ги искат. Норвежкия педеруга не струуува и 2 рубли.
MM61
на 04.09.2023 в 11:50:23 #8Забравили сте да напишете за 4,5 ли са 14,5 милиона ли са?!Просто да кажете ,че са 2,5 и с бонусите 3,5 плюс годишна заплата 700 000.Евро,разбира се.А то изписахте рекорди разни!Да му е на късмет на Киро,поне паре́нги ще изкара.Иначе развитие-до тук!Следващия сезон го виждам някъде под наем.Сега,в началото,може и да покаже нещо,ама скоро и там ще го разкрият.
staroto
на 04.09.2023 в 11:45:17 #7Киро е от малкото, да не кажа единственият в последно време, който играе професинален футбол от ученик. Гледах репортаж: Вкарват Рашфорд ,Йодегард, все почнали на 15-16-17. Като Лукаку, Мбапе и пр. За Барцелона да не говорим. Ако има нещо стойностно, никой не е луд да не го пуска.
goldberg04
на 04.09.2023 в 11:40:58 #6Хем в отбор лично eбан от великия Левски!
goldberg04
на 04.09.2023 в 11:39:52 #5Няма лошо. Хем ще по близо до село, хем ще носи маслини.
cskaforever83
на 04.09.2023 в 11:20:35 #4I 50 titli da beshe vzel s Lainogorec ne biha se sravnili s 1 titla s CSKA! Na Lainogorec dnite sa prebroeni! Vednuj turchina da se ottegli, otbora zagiva zavinagi i nqma da go ima poveche! CSKA is forever!!! Sled 20-30 godini nikoi nqma da pomni lainogorec i tehnite plateni titli, no vsichki shte znaqt CSKA! Po-sushtiq nachin nikoi nqma da te pomni Kirile, che si igral v Lainogorec, no shteimanqkolko deto shte se setqt che poticha za CSKA!
niko-spPAvi7N
на 04.09.2023 в 10:28:39 #3Солун е доста по-близо до Кресна от Разград. Явно това е натежало. ☺️ Кирето май рано ще приключи с елитния футбол. Да те искат само в Путинова Русия и в Гърция говори красноречиво. Като се има предвид какъв луд президент си има ПАОК и как вади лесно патлака, Кирето да внимава, че в Кресна трудно ще се скрие
krasimirov
на 04.09.2023 в 10:11:40 #2Ha добър час, Кирца!
Lucho0046
на 04.09.2023 в 09:57:25 #1Успех на Десподов!От него си зависи вече. Отбора му има по-добри шансове да излезе от групата в ЛК от Лудогорец (да сме честни)