Отборите на Белгия и Япония се изправят един срещу в пореден осминафинален двубой от елиминационната фаза на Мондиал 2018.
На пръв поглед Белгия е фаворитът в този мач. "Червеният динамит" се намира в невероятна форма. Отборът е в серия от 22 поредни мача без загуба (17 победи и 5 равенства). От началото на Мондиала възпитаниците на Роберто Мартинес записаха 3 победи - 3:0 над Панама, 5:2 над Тунис и 1:0 над Англия, като така спечелиха първата позиция в своята група "G" и са отборът с най-много отбелязани попадения в груповата фаза.
В същото време "самураите" стигнаха до тази фаза с голяма доза късмет. Те започнаха участието си на първенството с победа с 2:1 над Колумбия, но след това последва равенство 2:2 със Сенегал и загуба с 0:1 от Полша. Така японците завършиха с равни точки и идентична голова разлика със Сенегал и само по-малкото получени картони им осигури участие на 1/8-финал.
Белгия достигна до 1/8-финалната фаза за 6-и път в последните си 7 участия на световни първенства. Те ще опитат за 3-и път да прескочат тази фаза. Японците пък никога досега не са попадали сред най-добрите осем.
Главен съдия на срещата е сенегалецът Маланг Диедхиу от Сенегал, с помощници Джибрил Камара и Ел Хаджи Самба. Със системата ВАР ще се занимават Феликс Цвайер (Германия), Клеман Тюрпен (Франция), Марк Брош (Германия) и Дани Макелие (Холандия).

USD
CHF
GBP
Тунчо
на 02.07.2018 в 19:27:16 #18Че и съдията от палмите свален.
Тунчо
на 02.07.2018 в 19:24:29 #17Ще се изкефя и ако така наречените "французи" от габон,сенегал,камерун и прочее гнусни макаци последват негроидната пасмина със червени фланелки.Всички кюмури обратно о палмоте за да погледсме малко интилигентен футбол.Японоя чиста нация...поклон.
Zolyo
на 02.07.2018 в 19:21:58 #16Конничиуа! Това е “здравей” на японски. Който е гледал Шогун преди години, го знае. Така е този мач засега. Не съм си помислял че японците ще водят с 2:0. В техният отбор няма черни и араби. Всички са самураи, и са готови да умрат за родината си. Дали това не е разликата с Белгия?
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:21:53 #15А само каква статистика имаше първото полувреме
sponge_bog
на 02.07.2018 в 19:20:42 #14интервю от 80те: "- Защо английските отбори са най-силните в Европа? - Защото в тях играят шотландци. - А защо шонтландският национален отбор е слаб? - Защото футболистите ни играят в английски отбори."
Тунчо
на 02.07.2018 в 19:17:39 #13Хайде още едnа сурия африкански примати да си събират куфарите и обратно по палмите на белгииско конго.
4oKuTo
на 02.07.2018 в 19:16:09 #12Тамагочи и Яжх*й им го набиха, дано издържат самурайчетата. Много са противни белгийците.
Paul
на 02.07.2018 в 19:13:48 #11И накрая колхозниците световни шампиони....
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:13:19 #10Не знам как ще завърши този мач, но е много красива игра футбола
Аlex
на 02.07.2018 в 19:12:11 #9smili
на 02.07.2018 в 19:10:07 #8Още веднъж хо хо хо
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:10:00 #7АААААААААААААААААААААААААААА
smili
на 02.07.2018 в 19:08:35 #6Хо хо хо
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:07:19 #5Обожавам когато някой размества картите без да е поканен
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:05:58 #4boecbg
на 02.07.2018 в 18:58:14 #3Ронините(последните арийци) са супер. Сега малко им трябва и арабите са готови.
El Marcone
на 02.07.2018 в 18:50:43 #2Японците ме кефят.Определено отстъпват технически на белгийците, но компенсират със здрава дисциплина, без да са в отчайваща защита.Този мач е ясен, ама не е свършил
boris
на 02.07.2018 в 18:45:19 #1Дънгалака кво циркове прави..