Ботев Пловдив посреща Монтана в двубой от осмия кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" започва в 19:45 часа.
Благодетелят на "канарчетата" Илиян Филипов заяви, че мачът с Монтана е като финал за отбора и целта е само една - трите точки да бъдат спечелени. Положението за пловдивчани не е никак завидно. "Жълто-черните" се намират на последното 16-о място в класирането на първенството с актив от 4 точки. Тлкова имат и Спартак Варна и ЦСКА, но с по-добра голова разлика.
Двубоят тази вечер е първи след изненадващото напускане на капитана Ивелин Попов. Добрата новина за "канарчетата" е, че те не остават без лидер, а тази отлично позната му роля ще изпълнява любимецът на "жълто-черната" публика Тодор Неделев. Той изведе тима с капитанската лента и в последния мач срещу Лудогорец, в който Попето остана резерва.
От своя страна един от новаците в българския елит се представя доста стабилно, като се намира на 8-ма позиция с актив от 8 точки.
Треньорът на новака в елита има от какво да се оплаква. В групата не попаднаха вратарят Васил Симеонов и защитникът Кристофър Ачемпонг. Стражът се оплаква от болки в рамото, а преотстъпеният от ЦСКА 1948 десен бек изтърпява наказание.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 19:07:08 #10...Изобщо "спомените" са много "еластична" работа. Всяко ново поколение пренаписва историята по зададени шаблони. С това никой не може да се справи. Блазе на тези, които се уредят съгласно "веянията". Известно е, че като се смени посоката на вятъра, печелят тези, които имат възможности бързо да направят "овърщаг с платната си...
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 18:53:58 #9Мачът свърши със загуба на Ботев Пд като домакин на новака Монтана. Кой виновен, кой не да си се оправят!
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 18:49:11 #8...Ние тук си пишем за миналото кой как го помни, а в настоящето Монтана поведе на Ботев Пд като гост и то на "стадион Христо Ботев"...
cvetomirmagnitski
на 12.09.2025 в 18:47:58 #7Май при катастрофа е починала
cvetomirmagnitski
на 12.09.2025 в 18:39:38 #6Гусин Мрежи, явно сме горе-долу набори, защото и на мен първите ми реални спомени да от втората половина на 80-те. Имаше тъпотии, но нищо съществено. Имаше сутрини, пред училище се събрали училищното ръководство, и всеки с по-дълга коса под строй към близкия фризьорски салон.
Но не беше фатално, относно музиката, никой не ни е пречел. Ако стреляш добре, значки а Аксепт СИСИ Кеч и тъй
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 18:29:56 #5Мрежи написа: "Спорех тук с едни съвременни дришльовци дето викат че по соц времето били забранени упадъчните западни поп-изпълнители. " Ще си позволя да направя уточнение. При "соца" нямаше никакви "репресии" спрямо любителите на "попа". Просто не ги толерираха. Като ученик какви ли не "тепсии" с Битълс и Ролинг Стоунс не си презаписвахме на магнитни ленти, ГДР- производство. Па и с магнитофони се уредихме , полско и ГДР производство. ...Презаписвахме си тогава "тепсии" който се беше уредил с някоя "Тесла". Че и усилватели си правихме с транзистори от продажба в магазините...
cvetomirmagnitski
на 12.09.2025 в 18:27:01 #4Гусин мрежи, това идва от смесването на години при един строй.
50-те е било едно, седемдесетте второ, 80-те беше трето.
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 18:18:14 #3Здравей "Мрежи"! Вече имаш, предполагам, опит в това, че в нашия форум е ужасно трудно да се пише нещо извън традиционните теми...
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 18:14:49 #2Ще имаш да чакаш, уважаеми... Аз нищо не чакам и няма и зъб да обеля като прочета как ще коментират мача пловдивските фенове.
УмеренЦСКА
на 12.09.2025 в 17:37:21 #1Другото интересно в този мач е това, че ще има някакви реални примери за ролята на лидерите в отборите. Без суперветерана Попов, но с ветерана Неделев какво ли ще постигне Ботев в смисъл на ролята на "ветераните" и "любимците"?