Отборите на Левски и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в двубой от втория кръг на Първа лига. Събитието на стадион "Георги Аспарухов" е с начален час 21:15.
Левскарите за първи път ще играят пред собствените си фенове през кампания 2024/25. Селекцията на Станислав Генчев желае да затвърди първото си място във временното класиране, което обаче минава през задължителна победа над Ботев (Враца). Тимът от Северозапада напоследък доста затруднява "сините", именно при битките им в столицата. Най-скорошното доказателство е двубоят от изминалото първенство, когато юношата на Левски - Преслав Бачев, се превърна в герой с късния си гол за успеха с минималното 1:0.
Седмицата беше изпълнена със събития за левскарите. Първата голяма новина дойде от ръководството на клуба, което обяви, че клубът е изплатил главницата по дълга си към Столична община. Разбра се също така, че ненужният халф - Нейтън Олдър, най-накрая е разтрогнал своя договор с тима по взаимно съгласие.
С победата си над Локо (София) в първия кръг, Левски сложи край и на прокобата от четири поредни неуспешни стартове на първенството. Преди голеадата в "Надежда", "сините" бяха триумфирали с 4:1 над Дунав (Русе) през 2019 година.
Много е възможно Левски да остане без един от основните си бранители за домакинския двубой в лицето на Келиан ван дер Каап. Припомняме, че нидерландският защитник бе заменен принудително на почивката при победата над Локомотив (София) и е под сериозна въпросителна за мача с врачани. Твърдо аут пък е халфът Асен Митков, който изпитва болки и ще бъде съхранен от Генчев.
В Ботев (Враца) не правят трагедии от неуспешния старт на новия сезон. "Зелените" са водени от легендата на ЦСКА - Тодор Янчев, който се опитва да промени облика на тима. Основната цел пред специалиста е врачани да бъдат максимално далеч от драматичните битки за спасение, в които ботевистите неизменно се въвличаха през последните няколко години.
Клубът от Северозапада прави всичко възможно да задържи една от звездите си - Мартин Смоленски. Юношата на ЦСКА е обект на интерес от страна на Арда, откъдето му предлагат доста изгодни финансови условия.
Главен съдия на срещата е Кристиян Колев.
USD
CHF
GBP
Rafael.Nadal
на 26.07.2024 в 22:05:17 #39sssauron Като си почнал да говориш ..поне си кажи нещата до край ! Преди този не даден червен картон ....си има не дадена дузпа ! Преди да питаш какво щяло да стане , ако били дали този картон при 1:0....може първо да отговориш дали щеше да е важно , ако преди това бяха дали дузпа при 1.0 ! После евентуален картон , но вече при резултат 2:0
1914riner
на 26.07.2024 в 20:46:43 #38Отделно чиста дузпа НЕсвирена ...движение на дясна разперена ръка по топката в НП
Цонков постоянно маршируваше с бутоните по краката на паднали играчи
провокации безброй
sssauron
на 26.07.2024 в 20:35:56 #37Влизането на Георгиев не беше за червен картон, беше с коляно, а не с бутонки, няма как да се сравни с ритник в ситуация без игра. Украта с поведението си заслужи жълт картон, ама вашият *** трябваше да бъде изгонен, преиначаваш истината.
1914riner
на 26.07.2024 в 20:26:40 #36sssauron , Първо , не бяха два удара , първият беше по топката Второ , ако не беше скочила украта за саморазправа , можеше и да има червен картон Но първия червен в мача трябваше да е на Георгиев в първите минути
sssauron
на 26.07.2024 в 20:25:19 #35Whatever, кой е припок бе?! Не те ли е срам от авантите, горд ли си, че ни бихте играейки със съдиите?!
WHATEVER
на 26.07.2024 в 20:20:35 #34Оранжевите припоци реват, защото съдията (чиито спонсор е дъщерна фирма на техния собственик) не дал червен картон.
sssauron
на 26.07.2024 в 20:20:23 #33Ако тези ритници бяха от наш футболист 100% щяха да го изгонят, просто тези уж МАЛКИ аванти правят разликите в класите НЕПРЕОДОЛИМИ, каквото и да правят малките отбори, просто такива съдии не трябва повече да водят мачове, пълни б.оклуци
sssauron
на 26.07.2024 в 20:16:19 #32Райнер, Мотора в случая е напълно ПРАВ! При 1:0, ви спестиха НАРИСУВАН червен картон, та онзи маймум РИТНА Кондраков ДВА ПЪТИ без топка!
1914riner
на 26.07.2024 в 20:13:27 #31Чета по долу мотора ги мрънка некви
Мотор , аре малко по сериозно , хленчиш кат' балдъза за чеп
sssauron
на 26.07.2024 в 20:13:13 #30Съдията ОПРОПАСТИ мача! За ПОРЕДЕН път в полза на фаворита! То колко му трябва да подбутнеш - спестен ЧЕРВЕН картон, ОЧЕВАДЕН при това, ДВА ритника без топка! СПРЯНА голова така при 1:0! Та колко положения може да има отбор като нашия?!
german
на 26.07.2024 в 20:12:47 #29Както обикновено и в тази олимпиада негрите ще са лидери в бягането, а белите в стрелбата...
sssauron
на 26.07.2024 в 20:01:26 #28При 1:0, ако ви бяха изгонили ритащата маймуна, щяхте ли да вкарате още голове?!
german
на 26.07.2024 в 20:01:08 #27Akademik
на 26.07.2024 в 19:56:32 #261914riner
на 26.07.2024 в 19:55:39 #25sssauron
на 26.07.2024 в 19:50:32 #24Не го подсече, а просто го РИТНА ДВА ПЪТИ без топка!!!
mottorrhead
на 26.07.2024 в 19:48:05 #23Специално за червения картон не само е червен а тряяше да го накажат поне за три мача, подсече го отзад без топка..
sssauron
на 26.07.2024 в 19:47:29 #22И не мога да разбера ЗАЩО за пореден път съдиите подкрепиха така нагло фаворита?! Спестен чист ЧЕРВЕН картон! Спряна ГОЛОВА атака! Как отбори като нашия да се противопоставят?!
mottorrhead
на 26.07.2024 в 19:43:05 #21Баси боклуците
:
mottorrhead
на 26.07.2024 в 19:39:06 #20Влад и двете положения бяха кристално чисто, деба и мъдията