Левски гостува на Лудогорец тази вечер в двубой, който може да се окаже решаващ за битката за първото място. Срещата на "Хювефарма Арена" идва в момент, в който "сините" имат солиден аванс пред основния си преследвач във временното класиране.
При победа Левски ще увеличи преднината си на 15 точки. Подобен развой сериозно би намалил шансовете на разградчани да се борят за 15-а поредна титла. Така отборът на Хулио Веласкес може да направи още една важна крачка към златните медали, чакани на "Герена" от 2009 година. В атака се очаква испанският треньор да заложи на Хуан Переа, а не на вариант с фалшива деветка на мястото на контузения Мустафа Сангаре.
Лудогорец влиза в срещата след серия от разочароващи резултати. Трите поредни грешни стъпки поставиха под напрежение треньора Пер-Матиас Хьогмо. Според информацията при нов неуспех той може да се раздели с поста си след края на кампанията, а клубът да започне ново изграждане на състава.
Норвежецът пое Лудогорец в средата на ноември миналата година, когато замени португалеца Руи Мота. След назначението му отборът стабилизира представянето си и достигна до плейофите за осминафиналите в Лига Европа. Там разградчани победиха Ференцварош с 2:1 в първия мач, но отпаднаха след загуба с 0:2 в Будапеща.
Преди това тимът отстъпи с 1:2 на Ботев Пловдив, а в понеделник завърши 1:1 с Локомотив Пловдив. Така изоставането от лидера Левски се увеличи и при ново поражение тази вечер ще стане трудно за наваксване.
Появиха се и сигнали, че през лятото може да има сериозни промени в клуба, ако титлата не бъде спечелена. Очакванията са те да засегнат не само треньорския щаб, но и ръководни фигури като Козмин Моци и Георги Караманджуков.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 05.03.2026 в 17:35:49 #41Шампионът и кандидат- шампионът си поритаха едно полувреме, в което гол не са вкара. За някакво игрово преимущество едва ли може да се приказва. Типично "мачле" с игра на нерви. Второто полувреме може да завърши по всякакъв начин (1Х2). Но какво ни пука? Май на ЦСКА е по- изгодна загуба на Лудогорец като се има предвид борбата около второто, третото и четвъртото място. Но това не значи, че трябва да станем "лудогорци" по примера на онези, които всеки кръг стават "фенове" на този отбор, който играе против ЦСКА.
vladimir-nikolaev
на 05.03.2026 в 17:34:41 #40Доста грозен и слаб футбол и от двата отбора.А лофчанлии къв го дирят под тая статия не е ясно,като тук се коментират само отбори от първата тройка в класирането
elaizgrey
на 05.03.2026 в 17:32:40 #39Mr. Jack
Уверявам те, че с появата ти IQ то на форумът подскочи, което ме радва.
Трудно се спори с л@йняни потници с по половин мозАчна клетка. Обща при това.
oficer1
на 05.03.2026 в 17:31:56 #38ЛеЦа играе да не загуби преди всичко, което си е напълно нормално. Шимпанзетата са толкова уморени психически и физически, че са пародийни на моменти. Хулио Иглесияс, ако беше малко по-смел, щеше ги сбори тия умерляци и с повече футбол, а не само на бърз преход да ги дебне.Някак леко страхливо..., за мен, но както написах, разбирам ги, Чампионата е мИчта и ще се използват всички позволени и непозволени средства. Мачът се развива прекрасно за братчедите. За тях е важно да не загубят. Не знам обаче дали ще издържат на това темпо телЮгите. МнОО тичат. Пасящите може и да не показват футбол, но си личи, че са нахъсани, което за мен ще е достатъчно срещу този пародиен Разград. Време е за смяна на караула! Наздраве на нормалните
.
УмеренЦСКА
на 05.03.2026 в 17:29:16 #37...Мен ако питат, цесекарите трябва просто да се съобразяват с интересите на своя тим. В този смисъл една загуба на Лудогорец е в "интересите" на ЦСКА... Съвсем не значи, обаче, че цесекарите трябва да станат "левскари" и да "подкрепят" морално Левски в този мач. Просто да гледаме как се развиват нещата, които от ЦСКА не зависят.
нешо
на 05.03.2026 в 17:27:50 #36Не е толкова трудно да се разбере-при три загуби от ЦСКА, загуба и два хикса на Подуяне срещу Лудогорец разликата се стопява. Ама викаш да подкрепям добитъка.
gychopopov
на 05.03.2026 в 17:26:49 #35Джагал, покажи дипломата за адвокатин!
Mr.Jack
на 05.03.2026 в 17:23:23 #34Пичове от червения отбор, няма ваш мач с отбора на Агата в който да съм бил за тях, имам десетки приятели чорбари и дори си гледам мачове с тях. Едно е да се бъзикаме помежду си, но да сте на страната на вашия “любимец” Киро, не го приемам. Защо ли?
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 17:23:10 #33Марконе, старшинка, кажи тези маймунски търкаляници и ливене при падането на топката с черните кунки нрави ли ти се?
El Marcone
на 05.03.2026 в 17:22:27 #32Златине, знаем, че не отбираш от футбол.Наблени на съдиите
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 17:18:31 #31Марконе, ти като стар милционер с комсомолска закалка, одпбряваш ли тия симулации на сините циганя? Не ти ли се иска по-мъжка игра да гледаш от юниците?
reddd
на 05.03.2026 в 17:17:39 #30Мечтаният изход от този мач би бил заблудена иранска балистична ракета със среден обсег да падне в насред стадиона. И без това подпукаха “погрешка” турски цели, тъкмо с един куршум два заека ще отстрелят. И БГ футбол ще тръгне нагоре.
нешо
на 05.03.2026 в 17:17:39 #29Говеда-ЦСКА има шанс за титлата, така че нормално е цесекарите да искат Подуяне да падне.Няма значение, че точките са 16 .Три победи на ЦСКА,две загуби и хикс срещу Лудогорец на Подуяне и разликата се стопява.
El Marcone
на 05.03.2026 в 17:15:03 #28Тежък мач.Доста силов.Ако Левски сгреши, няма да може да върне гол.Не мога да разбера какво намират в Камдем. Този човек няма място в Левски
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 17:13:57 #27Мистър Джак, не си прав за еничарстването, защото и двата отбора са гнусно, съдийски и еничарски, та е срамно да се подкрепя, който и да е от двяра.
УмеренЦСКА
на 05.03.2026 в 17:13:53 #26...Като игра през този шампионат Лудогорец е много далеч от този отбор, който преди години "мачкаше наред" в шампионата. Няма ги вече тия "анаеробни" футболисти...
bernal
на 05.03.2026 в 17:13:28 #25Маркионе има снимки на вас левскарите да подкрепата Лудогорец в ЕКТ , също така помни когато падахте с 2:0 на Васил Левски но се радвайте на победата на Лудогорец срещу Черно Море , помним също и пускането на юноши и деца в мача срещу Лудогорец и доброволното ви отиване на бараж за ЕКТ , можехте да си ги биете и да се класирате без бараж за Европа .
bernal
на 05.03.2026 в 17:10:31 #24Шадоу бъркаш много , точно аз да защитава Лудогорец , просто наблюдавам как се обърнаха свирката съдиите в БГ и БФС как промени съставянето на програмата , и как преди ревахте срещу това но сега когато е във ваша полза гузно мълчите и се радвате даже с цялата си наглост , но това е присъщо за вас говедата .
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 17:10:06 #23Какъв е тоя палячо десния бек на резаните? Някакъв скандинавец?
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 05.03.2026 в 17:08:31 #22Много грубости ....а какви нежни телеграми ....ааах какви МиМи - та...!! Имам чувството че съм на Колизеума в древния Рим и гледаме ....как да го кажа не борби на гладиатори ...а кютек на околовръстното между две орди проститутки !!??