Отборите на ЦСКА и Берое излизат един срещу друг в среща от 9-ия кръг на Първа Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград е от 17:30 часа, а главен съдия ще бъде Димитър Димитров. "Червените" домакинстват далеч от столицата, тъй като тревното покритие на Националния стадион не е годно за игра, предвид двата концерта, които се състояха там през последния месец.
Съставът воден от на Александър Томаш влиза в срещата в добро настроение, след като прекъсна негативната си серия от четири поредни шампионатни загуби с успеха над Локомотив София (3:0) преди 5 дни. Заедно с тази победа на трибуните се завърнаха и феновете, които до онзи момент изтърпяваха наказание след баража с ФК ЦСКА 1948 за Лигата на конференциите. Сега "червените" привърженици отново ще запълнят отредените за тях места с надежда да видят втори последователен успех на своите любимци.
Гостите от Стара Загора пък се намират в незавидна ситуация, въпреки че са по-напред в класирането от днешния си съперник. Заралии записаха три поредни поражения, след които мястото на Хосе Луис Ачиари начело на тима вече не изглежда сигурно.
Проблемът е, че Берое бележи сериозен спад в играта си, след като започна сезона с две победи и едно равенство. Днес на "зелените" със сигурност няма да им бъде лесно срещу окриления отбор на ЦСКА, който вече няма право на грешни стъпки и ще направи всичко възможно да прибави нови 3 точки към актива си.
Добрата новина в лагера на символичните домакини е, че всички футболисти, с изключение на последното ново попълнение Лиъм Купър, ще бъдат на разположение на Томаш. Бившият капитан на Лийдс пропусна и гостуването в "Надежда", а най-вероятно неговият дебют ще бъде срещу Черно море след седмица.
Наставникът на старозагорци има по-сериозни проблеми, свързани най-вече с отсъствието на нападателите Леандро Годой и Франсиско Сагардия. Кошмара изтърпява наказание, докато Сагардия е с фрактура на глезена и ще отсъства от терените минимум месец. В състава ще се завърне Франко Минго, който пропусна двубоя с Ботев (Пловдив) заради червен картон.
През изминалата кампания ЦСКА постигна две убедителни победи победи с по 3:0 над заралии.
USD
CHF
GBP
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:19:26 #169Да де ама що ша паркираме автобуса още отсега,тия смени ..
Доктора
на 21.09.2024 в 16:18:46 #168Що вади Локило бе
oficer1
на 21.09.2024 в 16:18:19 #167За едно е прав Томаш. Публиката на ЦСКА е Еверест, а играчите са още в подножието му! Пълни ми душата агитката! Всеки мач така! Да държат играчите в напрежение, нека си мислят, че все имат да догонват! САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:16:40 #166Защитата пак е"Издишате Велкооо ,издишатее
Rafata
на 21.09.2024 в 16:16:15 #165Мотор, Томаш те опровергава
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:15:00 #164Коялипу не е за смяна, щото ще вкарва
Rafata
на 21.09.2024 в 16:14:00 #163Томаш се е спекал и не смее да прави смени. А може и с Фаетона, и с Коялипу
oficer1
на 21.09.2024 в 16:13:40 #162Момчета, взехме 12 нови играча!
Взехме и нов треньор!
Дайте малко по-спокойно, по-ларш!
Няма да заиграем веднага кЪт Ливърпул.
Втората част има малко повече футбол от червените.
Но каквото и да става, дали има победи или загуби,
ще трЕЕ време на Томаш и играчите да се изгради отбор!
Доктора
на 21.09.2024 в 16:13:06 #161Айде сменитеее, Сашкооо
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:12:38 #160Докторе и според мен е така
Доктора
на 21.09.2024 в 16:09:48 #159Локило е майстор
grizzlybear1948
на 21.09.2024 в 16:05:59 #158Тоя дето трябва да ни вкара головете е п,лна дупка. Не знам от кое дърво са го взели.
XAN_lil
на 21.09.2024 в 16:04:20 #157Браво на Фетон, без да иска направи първия си пробив, някакси я излпука тая топка и стига до Годуин, а тоя га осра
oficer1
на 21.09.2024 в 16:04:10 #156Мотореткин
Нищо не съм писал за засадата.
Засада няма!
Неприятно ми е, че отсъдиха смешна дуЦпа за нас, тФа е!
Има такива пародии в играта, даже и по-големи сме виждали, но
с наличието на ВАР тФа трЕЕ си избягва, според мен!
САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
Ако скоро вкараме втори гол, Берое ще загуби с разика.
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:02:37 #155Сектор Г твори!
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:59:55 #154Баси чекиджийския шут
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:59:25 #153Майкоооо
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:59:18 #152Има и друга истина,бИрое е в момента ни лягат или поне така изглежда...ние тряа ли да се срамуваме
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:57:12 #151Офицер,повтаряме се засада нямаше,не се опитвай да си повече цесекар отколкото си,аз също съм и затва веднага казах ,че е за червен картон,засада обаче нямаше,ти от кво се срамуваш ,викаш@
Доктора
на 21.09.2024 в 15:56:55 #150Томаш ако иска да покаже нещо - минимум две смени още... немедленно
...некви съмнения, че незабавно ни треа десен защитник, м