Отборите на ЦСКА и Берое излизат един срещу друг в среща от 9-ия кръг на Първа Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград е от 17:30 часа, а главен съдия ще бъде Димитър Димитров. "Червените" домакинстват далеч от столицата, тъй като тревното покритие на Националния стадион не е годно за игра, предвид двата концерта, които се състояха там през последния месец.
Съставът воден от на Александър Томаш влиза в срещата в добро настроение, след като прекъсна негативната си серия от четири поредни шампионатни загуби с успеха над Локомотив София (3:0) преди 5 дни. Заедно с тази победа на трибуните се завърнаха и феновете, които до онзи момент изтърпяваха наказание след баража с ФК ЦСКА 1948 за Лигата на конференциите. Сега "червените" привърженици отново ще запълнят отредените за тях места с надежда да видят втори последователен успех на своите любимци.
Гостите от Стара Загора пък се намират в незавидна ситуация, въпреки че са по-напред в класирането от днешния си съперник. Заралии записаха три поредни поражения, след които мястото на Хосе Луис Ачиари начело на тима вече не изглежда сигурно.
Проблемът е, че Берое бележи сериозен спад в играта си, след като започна сезона с две победи и едно равенство. Днес на "зелените" със сигурност няма да им бъде лесно срещу окриления отбор на ЦСКА, който вече няма право на грешни стъпки и ще направи всичко възможно да прибави нови 3 точки към актива си.
Добрата новина в лагера на символичните домакини е, че всички футболисти, с изключение на последното ново попълнение Лиъм Купър, ще бъдат на разположение на Томаш. Бившият капитан на Лийдс пропусна и гостуването в "Надежда", а най-вероятно неговият дебют ще бъде срещу Черно море след седмица.
Наставникът на старозагорци има по-сериозни проблеми, свързани най-вече с отсъствието на нападателите Леандро Годой и Франсиско Сагардия. Кошмара изтърпява наказание, докато Сагардия е с фрактура на глезена и ще отсъства от терените минимум месец. В състава ще се завърне Франко Минго, който пропусна двубоя с Ботев (Пловдив) заради червен картон.
През изминалата кампания ЦСКА постигна две убедителни победи победи с по 3:0 над заралии.
USD
CHF
GBP
XAN_lil
на 21.09.2024 в 15:56:40 #149Илиев и аз се чудя, какво му харесаха и го мъчат да играе и то титуляр, той баща му го не иска, та ние... Всичко топки изгуби и няколко контри ни струваха, почти червен си изкара и добре че го смени....само що Феатон е още
barbulator2
на 21.09.2024 в 15:55:33 #148Бием 4:0 марулите а слабоумния ники отива да реже вените
svetoslav-hristov-97Yr0eYi
на 21.09.2024 в 15:54:57 #147СЛЕДВАЙ XAN_lil И двете могат да са обратното....за това говорим, как един тумор все печели, когато му трябва **** Туморът " Сепси" ли се казва?
oficer1
на 21.09.2024 в 15:54:12 #146Дали има дуЦпа или не...вече е свирено. ДуЦпа има - съдията я е отсъдил! ЦСКА води с гол аванс. Пана
съгласен съм с теб! Сигурно са повече и от 10.
Тия дето са взели такива дуЦпи срещу нас, не съм чул или видял да са стигнали далеч.
Вече всичко е минало, дуЦпата е отсъдена и реализирана, ще се говори ден-два и ще се забрави.
Аз кЪт фен просто не искам такава пародия да е в полза на ЦСКА, тФа е!
Другите да праАт кФот си искат, мен ме интересува ЦСКА!
Ай Армейцииии...
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:51:48 #145Браво на Томаш,Вион може и да не е човека,но Илиев не тряа да е в мача,поне не и в този
XAN_lil
на 21.09.2024 в 15:51:00 #144Засада покрита със 2-3 см, дузпата за препъване при стъпване....знаете кога щяхме да ги получим, ако бяхме в челото М??? И двете могат да са обратното....за това говорим, как един тумор все печели, когато му трябва победата... Ай, на всички
Enemy
на 21.09.2024 в 15:50:35 #143Като неутрален фен ще кажа, че спестиха оранжев картон на малкия с плетените обувчици, момента на стоп кадъра и самите линии за засадата не се видяха "кристално", а за дуЦпата....това в полето на припсЪ ако се отсъди ще има квиченьье до небето, а Ачо наколенката щеше да твори шедьоври относно синьото бе фе се и световния заговор срещу "Страшилището"
Аплодисменти за офицер 1,явно само той не е опиянен (все още) от "Страшилището ", и разбира, че такова побутване не помага на отбора.
Честито, хАрмейци
Доктора
на 21.09.2024 в 15:49:43 #142nugovedi, съгласен
panayot_stamenov
на 21.09.2024 в 15:49:22 #141Следвай batniki1 на 21.09.2024 в 18:47:23#175 На малкия Илиянчо влизането заслужава ли червен картон или на мен нещо ми се привижда Заслужава
barbulator2
на 21.09.2024 в 15:48:37 #140Марула изкуфля заслужаваш асистент че си с деменция
Доктора
на 21.09.2024 в 15:48:36 #139Албанчето /на Ботуша брат му/ ш'ги напраи да си говорят сами
Rafata
на 21.09.2024 в 15:48:17 #138Да се повторя: Илиев освен с картона, се проявява и с куп грешни пасове. Второто да влиза Вион на мястото на Илиев, а Скаршем да сменя Фаетона. По този начин Кареасо и ЕтоО ще се менкат зад нападателя, като и Скаршем ще помага там и в ляво. Като цяло се очертава тегав мач с максимум един гол.
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:48:15 #137С три секунди след Кольо
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:47:26 #136Но има и друга истина,ако тва ще ви успокои ,да,ситуацията на Илиян Илиев беше за червен
картон
batniki1
на 21.09.2024 в 15:47:23 #135На малкия Илиянчо влизането заслужава ли червен картон или на мен нещо ми се привижда
boris
на 21.09.2024 в 15:47:15 #134Да глобят архитекта който е проектирал стадиона за това , не е взел предвид изискванията на ВАР системата. Главния инженер също.
panayot_stamenov
на 21.09.2024 в 15:46:58 #133Следвай oficer1 на 21.09.2024 в 18:45:32#169 Докторе Доста измислена дуЦпа за мен. Ся разбира се, всички сме виждали доста пародийни отсъждания по всички стадиони Дузпата си е категорична във ВАР епохата, срещу нас са давали такава 10 пъти, безспорна е, доколко заслужавахме да водим е друга тема.
panayot_stamenov
на 21.09.2024 в 15:45:44 #132Следвай Доктора на 21.09.2024 в 18:42:51#164 Панчо, фместо Файтоня - Скаршем и фместо Илиев - Албанчето В смисъл Албанчето некъф поддръжка на терена да играе?
oficer1
на 21.09.2024 в 15:45:32 #131Докторе
Доста измислена дуЦпа за мен.
Ся разбира се, всички сме виждали доста пародийни отсъждания по всички стадиони по света, ама при наличието на ВАР, е неприемливо да дадеш такава дуЦпа.
Това е според мен! Не налагам на никого позицията си!
Пана
Аз очаквах и по-зле да играем.
Мисля, че за втори мач е приемливо.
Ся, не може от два мача да правим заключения. Да възвисяваме или принизяваме.
Нека минат поне няколко месеца!
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:45:12 #130Офицер,няма от какво се срамуваш три пъти гледах положението,най-крайният в дясно,покрива засадата,в дясно а не в ляво където са гледали повечето от вас...за дузпата няма кво да се каже,освен ,че е...Майката на дузпите...точка.