ЦСКА приема Лудогорец днес от 20:15 часа в сблъсък, който за повече от десетилетие до миналата година изправяше двата основни конкурента за титлата. Сега "армейците" изживяват най-слабия старт в цялата си история и влязоха в 11-ия кръг от първенството на 12-ата позиция със само една победа от първите 10 мача.
"Орлите" пък започнаха колебливо сезона и са трети в таблицата, но с двубой по-малко и възможност при победа в него да се изкачат на върха. Така дори и с редица неубедителни представяния под ръководството на Руи Мота те постигат своето в шампионата за разлика от днешния си съперник.
Това се отразява нагледно и от сблъсъците между двата тима в последните 4 години. Преглед към статистиката показва, че ЦСКА не е побеждавал Лудогорец от далечния 20 декември 2021-а. Тогава под ръководството на Стойчо Младенов "червените" спечелиха с 1:0 на "Армията" с късен гол на Юрген Матай и зимуваха на две точки от разградчани.
От пролетта на 2022 г. обаче балансът на ЦСКА срещу Лудогорец е плачевен - 2 равенства и 8 загуби в 10 мача във всички турнири! Със задачата да сложи край е нагърбен Христо Янев, след като с нея вече се провалиха Алън Пардю, Саша Илич, Нестор Ел Маестро, Стамен Белчев, Томислав Стипич и Александър Томаш. Треньорът, извел ЦСКА във финала за купата през май, обаче няма нито една победа над Лудогорец в цялата си кариера - 14 загуби и 6 равенства в 20 мача.
За разлика от сблъсъка за трофея преди 4 месеца, когато на "Васил Левски" имаше 40 000 червени фенове, този път атмосферата ще е доста по-минорна. Което кореспондира и с представянето на терена.
Освен ЦСКА треньорът Янев също е в черна серия срещу Лудогорец - изгуби и 6-те си двубоя с този съперник начело на Ботев Враца в последните две години.
USD
CHF
GBP
sssauron
на 05.10.2025 в 17:14:34 #43Ще врътнете някой мазен хикс, не че някой го устройва, ама обикновено така правите в тези важни мачове
Иначе дано да имате късмет
mottorrhead
на 05.10.2025 в 17:04:38 #42ЦСКА завинаги!!!
Доктора
на 05.10.2025 в 16:59:25 #41Джабър, винаги
Доктора
на 05.10.2025 в 16:58:47 #40...или на местото на бавния - Тасев
Доктора
на 05.10.2025 в 16:57:23 #39За мен моеше да пробва 3-5-2 Делова, Теди и Лапеня Пастор, Сегер, Ето-го, Жордао и Мартино Питас и Кошмара Пастора и Бавния - халф-бекове
duneraaa
на 05.10.2025 в 16:55:22 #38Турицката, всеки мач ще е титуляр, не се чудете, казах ви го...
donaldtrump
на 05.10.2025 в 16:54:03 #37Позитивни вайбс и подкрепления от Коминтерня и лично от Пенчо Кубадински от село Кубадин.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%BE_%D0%9A%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8
Доктора
на 05.10.2025 в 16:52:24 #36Ицко Янев е с каръшкото яке...
Само ЦСКА, сега и завинаги
Ataspor
на 05.10.2025 в 16:51:38 #35под това - под ножа
Ataspor
на 05.10.2025 в 16:51:09 #34Отнасяме ги 3-0 с лекота. След паузата и братчедите под това, и нещата ще започнат да си идват по местата
donaldtrump
на 05.10.2025 в 16:45:46 #33Другари, за подгряване преди така важния двубой с империалистическия тим от долината на дълбоките гащи ще кажа> https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B1%D1%8E%D1%80%D0%BE_%D0%BD%D0%B0_%D0%A6%D0%9A_%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D0%9A%D0%9F Да живей, другари! Ура!!!
grozdanov78
на 05.10.2025 в 16:35:03 #32Труден мач за разградчани. Преди мача срещу Бетис имах надежди, че шампионите ще вземат поне точка, но след като за 90 минути не можаха поне един гол на испанците да вкарат, няма как срещу гранд като ЦСКА, да откраднат поне точка. Другата причина да съм песимист за мача, е че разградчани излизат само с двама българи.
reddd
на 05.10.2025 в 16:22:38 #31Спирам тук за малко да разтоваря самосвала в жадно зейналите пасти на Ямболската маймуна, Варненския пендел кос и водния Кенeф, и продължавам пътя си към националния стадион.
tundzhaka
на 05.10.2025 в 12:34:32 #30не, просто съседите усещания дни наред воня и смрад и кано разбили вратата вътре.всичко било в червеи. Събрали го с лопата и на сметището.
legendary-zmay
на 05.10.2025 в 11:59:11 #29Абре путчев Тимошенко дишаш въздуха на МАЙКА БЪЛГАРИЯ,гантреняаше се гътнеш......Ко стана
legendary-zmay
на 05.10.2025 в 11:57:47 #28Христо Янев ша спре Лудите.....
.......може само с дупе...
gychopopov
на 05.10.2025 в 11:54:21 #27Кучеф, все още не е шесТ, а шес!
gychopopov
на 05.10.2025 в 11:46:52 #26Всичко е шес! Левски първи, ЦСКА втори, а Литекс тринадесети!
gychopopov
на 05.10.2025 в 11:34:14 #25Ви скъсам бикините ------------------------------- с мекия или с езика?
gychopopov
на 05.10.2025 в 11:08:00 #24Довечера както и да завърши мача, ще съм доволен! Но ще е по-добре шалварите да разбият потурите!