Сезонът в efbet Лига може да завърши без изпадащи. Тази идея броди сред някои членове на Изпълкома, но все още не е афиширана, пише "Труд". Темата може да излезе на сцената едва след паузата за националните отбори - в седмицата след 4 април.
По принцип подобна по разпоредба от УЕФА промяна се прави година по-рано, но в родния футбол всичко е възможно. Дори вече има сходен прецедент със смяна на формата на първенството, който през 2016 година централата одобри. И сега не е изключено да се стигне до рокада с връщане на старата система с 16 отбора, вместо досегашните 14.
Подобна тема се дискутира още от 2019 година насам. Основен нейн радетел е босът на Славия Венци Стефанов.
Предвид тежката финансова криза, налегнала отборите във Втора лига, едва ли ще има желаещи за промоция, освен Пирин (Благоевград) и Локомотив (София).
От миналия сезон се регламентира директно изпадащ от втората осмица, а за този се реши тази съдба да имат последните два тима в долната четворка.
USD
CHF
GBP
ugliesttroll
на 23.02.2021 в 18:02:03 #43Ватерло е психясал комплексар с накви txt файлове на разбития си комп и най-интересното което може да прави на него е да копира и доукрасява чаршафите си ..тъпо изкуфяло амеба-джудже
top_spor
на 23.02.2021 в 15:19:24 #42Ааааа, лефске се спасиха
blqblq
на 23.02.2021 в 12:02:46 #41Педерлото и русенската кадъна се намериха. Точно като в "Адрес 4000".
orindg_prips
на 23.02.2021 в 11:43:21 #40Waterloo обърках се но Локомотива от Лайпциг има финал па е повече от чорбетата, то полуфинала на чорбата е като да стигнеш Айтос и да кажеш бях на море
1999
на 23.02.2021 в 09:56:46 #39Пореден управленчески жест към разглезеното дете на всички родители (пардон, кОрвата на всички власти). Сега вече с чиста съвест може да се разпродават РобЕрта и всички останали "звезди" и да се осигурят свежи средства за Палм разходите на Раев и за фишовете на Сълзата. Отделно, о'бора ще играе за здраве без да се налага да води люти и ожесточени дербита за оставане в елита. В допълнение, по този начин ще се лансират и ще се дава път на младите теленца и феновете, както и всички останали ще са хепи! Ей живот, здравей, здравей!
orindg_prips
на 23.02.2021 в 09:49:21 #38чорбата е единствения отбор на властта без купа от Европа в комунистическия период на източна Европа, Локомотиве Лайпциг, Динамо Тбилиси, Динамо Киев, Слован Братислава, Стяуа, Звезда само фатмаците от софия се радват на полуфинали достигнати с късмет и мачове с аматьори от Ирландия, Исландия, Полша в която по това време няма какво да се яде камоли футбол да се играе!
orindg_prips
на 23.02.2021 в 09:41:16 #37Ние отстранямваме шампиона на Германия също и Аякс...вкарваме 5 на Барса, е и?
orindg_prips
на 23.02.2021 в 09:33:23 #36Дроиде ваште победи над гурниг забже и гленторант ли ми вадиш от прашасалите книжки нна милко калеф балеф... клоун!
orindg_prips
на 23.02.2021 в 09:28:48 #35Левски имаше 2009 година непостиган до днес коефициент 38,112 ... сигурно от евро резили го е постигнал докато цфка средец мачкаше с гол *** отборите!
boris
на 23.02.2021 в 09:18:12 #34Не бях съгласен с начина по който ЦСКА се върна в А - група, не съм съгласен и сега. И не съм съгласен с това в българските отбори да трябва да има българи. Ако искаме в България да има футбол - никакви такива "тройки по милост от другарката" не трябва да има. Ако на българските момчета мястото в титулярния състав е сигурно и не се конкурират с чужденците - как ще се развиват? Просто ще продължи порочната практика още от детството им - футбол тренират само деца дето родителите им могат да плащат тренировките им. Още от тук им се разчиства цялата конкуренция и израстват некадърници с голямо самочуствие.
orindg_prips
на 23.02.2021 в 09:10:37 #33droidc3p0 И понеже Левски е смотан в Европа е последния Български отбор играл четвърт финал... а вас ОЛАФ ще ви оправи като върнете заграбените евро средства за бангиите с два пръста ръжда на мвр, с които ханималс купи емблемата...
haiasko
на 23.02.2021 в 09:07:28 #32Да промениш правилата на играта по време на самата игра е възможно най-голямата простотия и несправедливост
Колкото до юношите, може например да се приеме п равило по време на целия мач да има поне един /или двама/ юноши на клуба, които са били в школата да кажем поне 2 или 3 години. Без значение на националността /така няма да се нарушават правилата/. Но явно на чиновниците в бфс-то развитието на футбола в България не е приоритет
german
на 23.02.2021 в 08:58:27 #31се прави квота за нашенците... ***********************************" хитро, много яка формулировка
haiasko
на 23.02.2021 в 08:55:17 #30Пълна простотия
: Пак се угажда на дебелата свиня
Вместо да се върви към намаляване на отборите в а-група, се прави точно обратното
За България идеалният формат е 12 отбора, които играян на разменено гостуване. След това се правят 2 шестици, които определят шампион, лига Европа и изпадащи. Друг подходящ формат е 10 отбора с 4 мача помежду си на сезон. Всичко друго е преливане от пусто в празно
german
на 23.02.2021 в 08:51:08 #29поне петима българи на терена... ************************************** Меч, влизаме е противоречие с "ценностите" на ЕС, за свободно движение и наемане на работна сила от Общността
german
на 23.02.2021 в 08:45:55 #28кирилов
азерите преди 10-ина години въведоха това правило за 2-a U21 в стартовия състав и до сега го спазват желязно
но нямаше кой знае какъв ефект
проблемът е, че не залагат на собствените си школи, а гледат да крАднат нещо готово
german
на 23.02.2021 в 08:33:37 #2744. 4-ма са много, създава у младежите увереността че играе/не играе - титулярното място му е гарантирано
най доброто решение е, 2-ма U21 на терена, ама собствено производство, не взети от друг клуб
а ако бъдат сменени, да бъдат сменени пак с U21
Lucho0046
на 23.02.2021 в 08:29:58 #26Хаха, но разбира се, защото Славия може да отпадне от първа лига.
emidobre
на 23.02.2021 в 08:29:04 #25Клаудия траверс продънен, марш на работа
и да не забравиш чернодрешковците , само както ти си можеш, махаш ченето и атака
комплексарче селско травеститско му хахаха
DrINKO
на 23.02.2021 в 08:23:36 #24Говедата в БФС и дебелият боклЮк Венци усетиха накъде отиват нещата и започнали да лобират за 16 отбора. Догодина може да лобират и за 18 отбора и така всяка година докато се оправят....