6 милиона евро отпусна Брюксел за Европейската година на работната мобилност.
4 милиона евро от средствата ще се изразходват за разработване на проекти за разясняване на предимствата и възможностите, които предлага свободното движение на трудещите се, съобщи пресцентърът на социалното министерство.
Европейската комисия обяви 2006 г. за "Европейска година на мобилността на работещите", припомнят оттам, като това е първата Европейска година, която обединява темите мобилност и труд.
Според статистиката, нивата на трудова мобилност в Европейския съюз остават сравнително ниски, като делът на европейците, живеещи в страните-членки на Европейския съюз, но родени в друга държава, е около 1.5%.
Тази цифра остава непроменена повече от 30 години, а в девет страни от Европейския съюз повече от 40% от работещите не са си сменяли работата близо 10 години.
USD
CHF
EUR
GBP
Зрител
на 11.09.2006 в 15:33:05 #1Мобилността на работещите се предизвиква от лошо заплащане или загуба на работното място. Тя е обикновено е за сметка на работещия и на другите работещи. Естествено е хората да предпочитат дълго време да не си сменят работата. Обратното е свързано с разходи и откъсване от изградената социална среда за цялото семейство. Полза от мобилността има големият бизнес и съответно плащаните от него евро- и местни политици. Последните, въпреки че трудно могат да се нарекат работещи, също предпочитат топлото уютно местенце и гледат да го предадат на децата си като един вид наследство. Човещинка си е ..