Според мен има сделка между шефа на Комисията по финансов надзор (КФН) Стоян Мавродиев и ГЕРБ. Това заяви в студиото на Нова телевизия депутатът от Коалиция за България Георги Кадиев.
За социалиста е необяснимо защо председателят на НС е предложил изненадващо в петък извънредна точка в дневния ред на парламента за назначаването на двама членове на КФН.
Подчертавайки факта, че единствено шефът на НС има право да въведе подобна извънредна точка, Кадиев попита защо е имало такава нужда за въвеждане на тази точка и кой му се е обадил за това.
Въпреки факта, че ПГ на ГЕРБ подкрепиха изцяло предложението, народният представител от БСП бе категоричен, че няма сделка между ГЕРБ и БСП, а между шефа на КФН Мавродиев и партията на Борисов.
„Моята амбиция е да променя БСП отвътре", обяви Георги Кадиев. Тези 50 човека, който не гласуваха, те не са отцепници, не са от АБВ, много от тях са лоялни членове на БСП, но не харесват това, което се случва в партията, допълни още той.
Кадиев припомни големия скандал с преместването на КФН в сграда, собственост на поднадзорно лице на Комисията по финансов надзор.
„Ако не приемем доклада, мисля, че трябва председателят на КФН да подаде оставка", категоричен бе той.
Социалистът бе помолен да коментира и вчерашното изследване на Алфа Рисърч, което показа, че АБВ гълта 20% от електората на БСП. Евролиста на проекта АБВ, водена от Ивайло Калфин, стартира със 7% електорална подкрепа. Почти половината от нея идва от БСП, останалата - от центристки, националистически формации и негласуващи.
Най-голямата опасност според Георги Кадиев е да се съсредоточим само върху основния електорат и да се забрави за периферията. „Аз лично бих предпочел да не се занимаваме с АБВ", поясни Кадиев. По неговите думи битката с АБВ разделя БСП от истинската битка, а именно тази с ГЕРБ. „Прилича малко на развод в семейството. Ако се развеждаме, да се развеждаме културно", призова народният представител.
Кадиев не е съгласен и с отпадането на думата фашизъм от чл. 108 в Наказателния кодекс, който гласи, че при проява на такъв, религиозна омраза или подобни се предвижда затвор до 8 години. „Фашизъм в 21 век има, още повече това е част от най-светлата история на БСП", припомни той.
boris
на 27.01.2014 в 15:53:18 #13Недей тъгува за мойта изневяра, обичай ме и всичко забрави. Когато плачеш ти, запалвай си цигара и знай - димът ще скрие твоите сълзи
Hipo
на 27.01.2014 в 14:03:50 #12Тези комуняги са изключително нагли. Дори и този "опозиционер". Как така има сдебка между ГЕРБ и Маврудиев, а реално Миков, т.е. БСП прави предложението за извънредна точка. Значи Миков се осрал, ама пак ГЕРБ виновни..... Иначе сигурно има някаква сделка и ако тя е мужду БСП и ГЕРБ, което е най-вероятно работата в тая държава вече съвсем замираса на лайна......
NaN
на 27.01.2014 в 14:01:11 #11"Коалиция Бисеров" Доган-Пеевски-Станишев се подмива за "развода" !!!
отдалече
на 27.01.2014 в 11:53:07 #10*поредното разочарование...
отдалече
на 27.01.2014 в 11:51:39 #9Люшкащата се кенефистанска маса дето на всеки 5 години с голям ентусиазъм сменя хоризонта и 'спасителя' е апетитно парче за всеки 'нов' проект. Борбата е кой да приюти матряла на Бибитко след поденото разочарование...
отдалече
на 27.01.2014 в 11:44:47 #8Поредният 'нов проект' със старите познайници и задължителното медийно шоу за баламосване на матряла. Кенефистан форевър!!
velikiat
на 27.01.2014 в 10:50:10 #7не зная отговора, кой е най добрия път, партиите априори медиират моя, твоя, нашия интерес, значи първом в консенсус нужни са ни общи цели, социален асансьор да ги предвижи и облече в парламентаризъм, съгласен съм в твърдението, че родните партийни ръководители са много зле и боси и те горките, със своето неграмотно желание на пълни провинциалисти в новия и модерен свят, да не изглеждат смешни и да са винаги в крак с най последна мода в политиката, веднага лапат въдицата, както се пее в песента, българския партиен папуас пръв другар и верен брат на тия в северна гвинея и папусия
Минувач
на 27.01.2014 в 10:45:03 #6От какво са недоволни в БСП?! Първанов извади малко от БСП (към 3% реално), но изтегля електорат от ГЕРБ, Реформаторския блок и други партии. Така достига тези 20% спрямо БСП. Гласовете за него си остават червени, а не румени, жълти или сини. Проблемът е, че така спада авторитета на Великия Сер.
velikiat
на 27.01.2014 в 10:27:10 #5без мажоритарен избор и гарантираното право за отзоваване на народния избран, съдбата ни е ясна, и не е фатум а неинформиран избор, и доста веке с мантра "гражданското общество" то е инструментът на световния финансов капитал да разклати и да смачка националните държави, които са негов смъртен враг по пътя към глобализацията, в туй е скритият смисъл на неолибералния лозунг за "по-малко държава" и замяната й с "гражданско общество", което ще "отпуши" пътя пред глобализацията, освобождавайки напълно от регулации и данъци световните пазари да "творят" без каквито и да било ограничения своите икономически "чудеса" дам, такава е крайната цел на подмолното финансиране на така наречените "неправителствени организации", които са скритата маша на световния финансов капитал, да пробутват на ахмаците "гражданското общество".
velikiat
на 27.01.2014 в 10:11:48 #4доколкото отбирам от социалното устройство моделът се поддържа от партийното гласуване, партийни квоти, а не мажоритарен избор и нужните ни личности за политики в полза на избирателите, туй наречено в термини, социална инфраструктура, сега е много по изгодно партия да купиш за да ти изпълни интереса, наместо да се предлагат идеи, общи цели, защита интересите на всеки българин роден с право на живот
velikiat
на 27.01.2014 в 09:44:25 #3защо социалдемократите са пета колона и обслужват чужди капитали е тема с брада, в реалност българия изтичат човешки и финансови потоци, от големите търговски вериги, чуждите банки, които са 99%, ЕРП-та, та вижте Белене проект безумно оскъпен от тая политика, трикратно надвишен в цена..... зная че има политически борд за медийните теми, че си враг описвайки светаята светих на прехода, пагубен модел, който ни убива, и туй е темата табу, ала българи сме мама му стара, що да чезнем тъй
Серго Посеркин
на 27.01.2014 в 09:26:42 #2Другаря Кадиев требваше да посочи точно кой разцепва партията. Долния лъжец с женските бозки и рохкавата ягодица.
velikiat
на 27.01.2014 в 09:02:47 #1Равносметката след почти четвърт век преход е, в страната трайно е установен властови модел, който въпреки фасадната си "демократичност" по самия си генезис не предполага представителност и демократично управление, като действащата парламентарно-политическа инфраструктура има за задача да прикрива, а не да разкрива реалните субекти и механизми за генериране и упражняване на власт. Този модел обслужва установената през 90-те години социална матрица, нямаща нищо общо с приписваните й характеристики на "европейско", "модерно" и прочие папагалстващи клишета общество. Нещо повече, действена демокрация в България не може да има нито сега, нито в бъдеще, нито в началото на "прехода". И това не се дължи на нечия зла воля, както наивно се обяснява, а на самата обществена структура, в която пребиваваме. Ако впилите се във властта "елити" не представляват реалните интереси на тези, които са ги изпратили там те не биха оцелели и ден. А ако те представляват тези интереси, те не могат да представляват интересите на народа. Ако народът, особено в сегашното му насипно социално агрегатно състояние, бъде дори хипотетично допуснат до властта, това ще бъде началото на края на каквото и да е цивилизовано общество, дори в сегашния му уродлив гротесков вид. За да има действен парламентаризъм, трябва да има социална инфраструктура, генерираща обществени групи, които да виждат в парламента и политическите партии реално средство за изява и реализация на свои интереси. Нищо такова няма у нас. Ето защо Народното събрание, "лявото" и "дясното" ще продължат да служат само като удобен гръмоотвод за гнева на не особено интелигентната електорална "публика", която хабер си няма за реалните механизми, генериращи властови и прочие ресурси. Моделът има за задача да стабилизира, охранява и валидира резултатите от присвояване на икономическите активи в хода на Великата криминална революция. Тя стана с цената на деиндустриализация на българската икономика, имплозия на късното социалистическо общество, социална декласация на населението и пресичане на химерата "средна класа" в зародиш. За т.нар. "граждани", лишени от икономически и обществени шансове, не се предвижда никаква друга роля, освен тази на масовка в този процес, участвайки в поредните индуцирани цикли на вътрешновидова олигархическа кланова борба. Социалната матрица, изкристализирала в годините на "прехода", очертава едно сурово обществено построение с ясен властови връх, концентрирал монопола върху икономическите ресурси, властовите и информационни възможности и влязъл в убийствена осмоза с пауперизираното и вторично варваризирано социално образувание, наречено българско "общество". пауперизация: обедняване; бедност, беднотия, сиромашия, немотия