Генерал Борисов изобщо не е закрилял Сретен Йосиич. Напротив - съдействаше максимално да се спазват всички закони и изисквания относно неговото задържане и предаване на холандските власти.

Това заяви Румен Миланов, бивш директор на Националната служба за борба с организираната престъпност, цитиран от БНР.

Припомняме, по време на неговата работа като директор на НСБОП Сретен Йосич бе задържан и експулсиран.

По думите на Миланов операцията се е осъществила под контрола и надзора на прокуратурата, така че в „тази посока няма нищо скрито-покрито".
Според него всичко около случай може да бъде доказано.

При екстреното си завръщане днес в България Бойко Борисов коментира случая, а допълнително стана ясно че е изпратил писмодо директора на ДАНС, до генералния комисар на МВР и директора на Националната разузнавателна служба, с което иска да се направи проверка на тиражираните твърдения на Сретен Йосичпред белградски съд.

По време на работата ми като главен секретар на МВР Сретен Йосич бе издирен, задържан и екстрадиран в Холандия по искане на Холандското правителство, припомня бившият главен секретар на МВР.  

Във връзка с тиражирани твърдения на лица от БСП, че съм имам различни от служебните отношения с въпросното лице настоявам за вашата проверка. Моля за вашия незабавен, категоричен и публичен отговорчрез вашата служба за „Връзки с обществеността" на въпроса имало ли е покровителство на българските служби и на мен самия над Сретен Йосич през посочения период", настоява още в писмото си Бойко Борисов.