Започваме незабавни действия за минимизиране на риска от въвеждане на воден режим в множество райони в страната. Това обяви началникът на политическия кабинет на Румен Радев Николай Копринков на брифинг в Министерския съвет, съобщава Нова телевизия.
Той посочи, че е била проведена първа работна среща във връзка с безводието, като на фокус са били Плевен и Ловеч, но ще бъдат разгледани проблемите и на други области.
По негови думи водните ресурси на страната не се управляват достатъчно добре.
На свой ред министърът на регионалното развитие и благоустройство Иван Шишков заяви, че ще бъде ремонтирано водохващането на Черни Осъм. Водоснабдителна група "Биволаре" ще бъде възстановена, а също така ще бъде възстановена и връзката с язовир Долни Дъбник.
За бентовото съоръжение на река Вит той обясни, че има проект, но досега не е работено по него.
Държавата ще осигури финансирането на тези проекти.
Освен това продължава подмяната на уличната водопреносна мрежа в Плевен.
Шишков заяви, че приоритет в работата ще бъде довеждащия водопровод Черни Осъм.
USD
CHF
GBP