Остър коментар направи премиерът Станишев по повод на действията на опозицията през лятото.
В държавата се оформя негласен триумвират - опозиционен, деструктивен, разрушителен, антибългарски - ГЕРБ, "Атака" и Костов, заяви премиерът по време на съвместната пресконференция със социалния министър Емилия Масларова.
Той допълни: "За съжаление това се очертава като евентуална българска опозиция с претенция да управлява държавата, съчетавайки авторитаризма на Иван Костов (от времето на тяхното управление, което направи една безумна приватизация, безобразна, когато бяха приватизирани обществени обекти за 30 млрд. лв.), с "Атака" (и нейното отричане на всичко градивно), и популизма на ГЕРБ, който обединява елементи и от двете."
По темата - след ИБ на БСП:
Стартът на подписката за сваляне на правителството на 6 септември е проява на политическа безвкусица
Още...
Според Станишев "този триумвират не предлага нищо като програма, като решаване на конкретни проблеми на държавата, но винаги е готов да срине обществото и страната в интерес на техните политически цели и икономически впрочем".
Премиерът е на мнение, че и ГЕРБ, "Атака" и ДСБ, без да имат конкретни данни за бюджетен излишък - "раздухват цифри и манипулират".
USD
CHF
GBP
Nickie
на 02.09.2008 в 14:22:03 #203Е, как-а светилището на Бога Конник в Кавказ. Там всички конни народи са оставяли дарове.
2+2
на 02.09.2008 в 14:21:22 #202хубаво е също така понякога да се прочита и Паисий - само колкото да се сравни с лъжите преподавани днес на българчетата в у-ща и университети...
asi
на 02.09.2008 в 14:19:53 #201Бойчо, ние не сме били езичници бе, брато! Това е руската измислица, византийската злоба! Ако се беше запазила истинската и единствена религия на Българите, нямаше да бъдат избити болярските родове, а тогава нямаше да има никакво робство! Аз не знам болярите как не са му теглили ножа тогава на Борис, но сигурно, щото са били "варвари" и Тангра е бил кръвожаден. Българите не са правили жертвоприношение!
Nickie
на 02.09.2008 в 14:17:11 #200флагелум, исторически погледното нациите са продукт на доста по-късна епоха от развитието на обществото, нали? От друга страна, ако ти се занимава, извади на един лист всички националноформиращи фактори, сравни ги с нивото на организация на Кубратова България и може да ме черпиш за някоя плодосна идея. Която ще те изстраля в научната орбита.
thunderlord
на 02.09.2008 в 14:16:48 #199хора, сарматските българи ма4кат Рим 3 века,
сарматите и българите , са племена различни, освен ако се има предвид факта че българите подчиняват сарматите

Бойчо
на 02.09.2008 в 14:14:40 #198asi, ти представяш ли си как щяхме да оцелеем ако бяхме влезли с езическа религия под турско иго? Имай в предвид, че са оцелявали само тези народи, които са имали силна и единна църква и монотеистична религия. Там където ересите са разклатили устоите на християнството местното население не е издържало на натиска и е било сравнително лесно ислямизирано. За пример виж съдбата на Родопите и Босна, къдете богомилската ерес масово е била разпространена, а в Босна дори е била официална религия.
2+2
на 02.09.2008 в 14:14:32 #197добре ше е покрай другите глупости поне да прочетете Древнобългарския епос за Дъщерята на Шан - не за да се гордеете, че сте българи, а за да видите какви убави работи си имаме, дето са забранени едва ли не от червените цървули и съвецките ибрикчии
asi
на 02.09.2008 в 14:13:12 #196flagellum dei, пускай цитатите
asi
на 02.09.2008 в 14:12:09 #195Самуиле, недей пуска фитила, пък и жена е
Tsar Samuil
на 02.09.2008 в 14:10:25 #194Хотта: Много работи а ?! Кажи сега, колко дудука направи ?

Nickie
на 02.09.2008 в 14:09:37 #193за едно си прав, флагелум. Българи, не пра-, прото- и бабината им трънкина.
индивид
на 02.09.2008 в 14:06:46 #192"Абе нещо взех да се притеснявам. Този СерГей към много философски разсъждения предразполагал.
;)"
Де да можеше да влияе така и на другите си колеги, че да си хващат пътя за вкъщи всичките и да се махнат веднъж завинаги от това правителство... 
asi
на 02.09.2008 в 14:06:22 #191'Обаче прабългарите са били и нямаше да оцелеят ако не бяха станали християни. " ----------- Тц, иначе как би обяснил византийското и турско робство, а после съветско, а сега американско?
2+2
на 02.09.2008 в 14:06:12 #190индуистите са политеистична религия колкото и елините колкото и египтяните - демек ич! А наздраве!
Nickie
на 02.09.2008 в 14:05:03 #189флагелум, ако за племето съществува относително ясно определение, то другите три категории не са отграничени от изследователите. Има смесване на понятията, дори между етнос и народ. Ако можех да изясня тези въпроси, щях да съм име в поне една научна област. Представи си.
Tsar Samuil
на 02.09.2008 в 14:03:41 #188'Обаче прабългарите са били и нямаше да оцелеят ако не бяха станали християни. " Флафелум, това което казва Бойчо е напълно вярно, глупаво е да се мислич,че сме могли да останем езичници ! В времето на Борис двете големи империи- Византия и Рим са се отнасяли към езичниците като към говеда, я представи си сега дали България е можела да устои на ресурса- икономически, културен и военен, на тези две империи ?!
asi
на 02.09.2008 в 14:02:51 #187Това е в основата на една и съща ПОЛИТИКА, спрямо простолюдието, за да го лиши от индивидуалност и възможност за езотерични изяви. ----------------

Бойчо
на 02.09.2008 в 14:01:34 #186Говори ми, но не знам ти какво точно влагаш в това понятие.
Абе нещо взех да се притеснявам. Този СерГей към много философски разсъждения предразполагал.

Бойчо
на 02.09.2008 в 13:59:30 #185Индуистите със сигурност, защото имат хиляди богове. Даоистите са по-скоро философско течение отколкото религиозно. Будистите не бих ги нарекъл езичници. Обаче прабългарите са били и нямаше да оцелеят ако не бяха станали християни.
индивид
на 02.09.2008 в 13:58:57 #184Бойчо, самата дума "езотерика" говори ли ти нещо?