Новият политически сезон започна с молба от парламентарната група на ГЕРБ към останалите политически сили: „Нека да сключим споразумение за отговорно политическо управление. Имаме шест месеца, в които можем да свършим доста работа, да направим полезни за държавата и всеки неин гражданин закони".
Традиционно, в началото на всяка парламентарна сесия, лидерите на парламентарни групи правят изявления от трибуната на НС.
Красимир Велчев заяви, че е парадоксално народните избраници, веднъж попаднали в сградата с надпис „Съединението прави силата", да забравят диалога, всяка група да заговаря на различен език и сградата, призвана да пази единството на нацията, да се превръща във вавилонска кула.
Сидеров обвини ГЕРБ в демагогия
„Време е да приключим с партийните блокажи на същинската ни работа, за да произвеждаме много по-добри неща. Нека изненадаме приятно българите, като поне веднъж покажем, че в Народното събрание сме един отбор - националният отбор на България", призова председателят на парламентарната група на ГЕРБ.
Той допълни, че му се иска и невъзможното - всички ръководители на парламентарни групи да си стиснат ръцете в името на една по-добра България.
Велчев изтъкна големите постижения на управляващите. „Въпреки финансовата криза, правителството на ГЕРБ и правителството на Бойко Борисов успяха да вдигнат минималната заплата и пенсиите", подчерта той.
"ГЕРБ и премиерът Бойко Борисов избраха да действат непопулярно, но честно. Потърсихме резерви в наличното, запушихме течовете, свързахме касовите апарати с НАП, увеличахме с над един милиард лева събираемостта на данъци и акцизи, намалихме с над 13% числеността на администрацията. Освен това правителството реализира и разплати над 4 милиарда лева средства от еврофондовете", изброи той.
Като основен приоритет в социалната политика Велчев открои заетостта и разкриването на нови работни места.
Депутатът изтъкна още, че остава крачка до приемането на новия закон за училищното и предучилищното образование и припомни, че ГЕРБ чрез бюджет 2013 г. са увеличили с 20 милиона лева единните разходни стандарти в системата.
В сравнение с предишното мнозинство ГЕРБ са осигурили 800 милиона лева повече за сектора образование и средната заплата е увеличена с над 10%.
"ГЕРБ или демокрация", призова ДПС от парламента
По отношение на икономиката той заяви, че първата задача ще бъде разглеждане на ветото на президента върху Закона за насърчаване на инвестициите и обеща в него да бъде гарантирано по-добро обслужване на предприемачите, които влагат парите си тук, както и стимули за тях.
По темата за референдума за АЕЦ „Белене" Велчев заяви, че ГЕРБ подкрепя провеждането му и дори е част от инициативните комитети, които вече информират гражданите. „Ние подкрепяме напълно развитието на ядрената енергетика в България, доказателство за това е удължаване работата и мощностите на АЕЦ Козлодуй и изграждане на нов седми блок. От ГЕРБ заявяваме, че ние ще гласуваме с „не" на референдума и призоваваме всички наши членове и симпатизанти да изразят своя вот срещу строителството на АЕЦ Белене," добави Велчев.
„Призовавам ви и друго - прекратете блокирането на промените в Избирателния кодекс", настоя той, обръщайки се към опозицията.
Велчев не пропусна да припомни построените по време на мандата на ГЕРБ магистрали, спортни зали, училища и други инфраструктурни проекти.
„Късно е, либе, за китка" - така лидерът на БСП Сергей Станишев отговори на свой ред на протегнатата ръка към опозицията от ГЕРБ.
Това е нечувано нещо за управлението на ГЕРБ, изтъкна Станишев и подчерта, че всичките години на управлението на ГЕРБ досега са били тотално отрицание на диалога.
Станишев посочи от парламентарната трибуна кое мъчи българите най-много - неработещата държава, бедността, безработицата, корупцията, нефункциониращата икономика и упрекна ГЕРБ, че не са успели да се преборят с тези неща.
Необходима е сериозна, радикална промяна в начина на управление на страната в икономическата и социалната политика, подчерта Станишев.
Той припомни на управляващите, че остават 6 месеца и идва време за отчет и отговорност пред върховния съдник - българските граждани. Станишев е категоричен, че предложението на ГЕРБ за единодействие с опозицията няма база да се реализира. Да бяхте показали желание за диалог преди 1 година или по-рано, добави той и припомни, че от 25 законопроекта на Коалиция за България само 1 е приет. „Няма как да се реализира това фалшиво съгласие", подчерта Станишев.
Той припомни обещанията на ГЕРБ и Бойко Борисов при поемането на властта - европейско развитие на България, повишаване на доходите, икономически растеж, модернизация, нови работни места.
По думите на Станишев управляващите всекидневно посичат всичко това със своята законодателна дейност и поведението на правителството. „Вие увеличихте бедността в България и инфлацията е много по-голяма от някои увеличения, които направихте в края на мандата. Смазахте малкия и среден бизнес в интерес на монополите. Бизнесът е подложен на рекет от държавните институции", посочи Станишев и като най-голямо престъпление в икономиката на ГЕРБ изтъкна липсата на конкуренция.
Имаме дирижирана икономика, подчерта още Станишев. Той упрекна управляващите и заради корупцията и за случващото се в съдебната система, и за това, че още сме далеч от Шенген.
Станишев е категоричен, че България се нуждае от промяна, от спиране на рекета, от антимонополна политика, от активна инвестиционна политика и възстановяване на социалната държава.
Като ключов приоритет той посочи бъдещето на младите хора. Станишев заяви на ГЕРБ, че са отнели от хората 60 социални права и ги упрекна, че четвърта година запазват 240 лева парите за отглеждане на малко дете.
USD
CHF
GBP
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:52:34 #45картофчо, земята дадена ли е тогава на частно лице? строено ли е върху нея тогава?
ако имаш такива данни, моля те да ги споделиш 
nikola345
на 09.01.2013 в 14:51:49 #44Генерал Аугусто Пиночет | 09.01.2013 16:48 Млъквай бе, сбръчкан дъртак недоклатен
Ще ебеш ти, ама след като затвориш очи и се унесеш. Само майка ти може да ебе във вашата фамилия - тя компенсира и за останалите 
nikola345
на 09.01.2013 в 14:50:06 #43Ти задавал ли си си въпроса как така се вади земя от ДЪРЖАВНИЯ ГОРСКИ ФОНД и се дава на частно лице да строи върху нея? Викаш това било НОРМАЛНА процедура? Какво и е нормалното, би ли обяснил?
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:47:22 #42добре, аргументираний картофчо345, така и не ми отговори на въпроса от одеве
сигурен съм, че не си повтарял като папагал думите на миро нереза, а действително имаш идея в какво се състои далаверата от 2007 г
защото шопара миро нямаше идея
Повтарям въпроса:
==================
nikola345 | 09.01.2013 15:59
azamut | 09.01.2013 15:47
Дебиле, както се разбра тия далавери тука започват още от вашето правителство.
ГЕРБ ги спря сега.
================================
я разкажи картофчо, какво далавересто има в изваждането на определена земя от горския фонд? Смее се 2007 е сторено точно това, което си е съвсем нормална процедура. Но до 2009 когато тиквата идва на власт, няма сделки и злоупотреби с въпросната земя Намига
И какво общо има това факта, че рапоните продават земя на безценица и унищожават природата Много щастлив
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:44:26 #41Добре, гласувай си за него, твоя работа Смее се Важното е да не е за социалистически или седерастки мафиот Идея ================================ или крадлив и арогантен мутренски рапон от банкя
nikola345
на 09.01.2013 в 14:43:28 #40azamut | 09.01.2013 16:40 Така в тоя стил и аз мога да говоря, нали се сещаш
Цървул тъп
Ама нямаше да има смисъл от форумите, ако всички бяха дебили като тебе. Идеята тука е да си говори с аргументи и обосновки.
Както прави никола345 и както малоумните седо-бесепари не правят, защото нямат какво да кажат 
nikola345
на 09.01.2013 в 14:40:10 #39жунгръц | 09.01.2013 16:38 Добре, гласувай си за него, твоя работа
Важното е да не е за социалистически или седерастки мафиот 
azamut
на 09.01.2013 в 14:40:10 #38жунгръц | 09.01.2013 16:33 Не се занимавай бе човек... Не разра ли, че човека говори това, което баща му на маса е казал на комшията и той е решил, че е миродавно. Ще порасне момчето, пък може и да поумнее като го пооубие живота с парцаля по главата. Ма голям бой ще трябва де е...
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:38:24 #37картофчо, тоя "малоумен идиот" и в най-вулгарната си песен говори по-правилен български от кумира ти рапон шменти-капелиев, да не говорим, че и гледа какво подписва
nikola345
на 09.01.2013 в 14:35:36 #36Ти първо изясни към кои точно мафиоти спадаш, че ако трябва да изреждам всички престъпления от началото на прехода до 2009-та... няма да стигне мястото на сървъра
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:33:50 #35nikola345 | 09.01.2013 16:29 радвам се, че най-накрая склони да ми отговориш картофчо
няма да те напрягам с въпроса, към кои "ВИЕ" ме причисляваш, но може ли да ми дадеш конкретни примери за злоупотреби от тия ние, вие или как беше, вече се обърках. Ама конкретни такива фрапиращи случаи, каквито са дюните
ако си мислиш да ми мантруваш заменки, еврофондове и т.н., по-добре не ми отговаряй. Давай с конкретните примери
Едва ли ще смогнеш да изравниш резултата само на семейните приятели на цвъ., ама пробвай все пак 
nikola345
на 09.01.2013 в 14:31:46 #34истинска националистическа партия вече се създаде и е оглавявана от Светльо Витков -------------------------- БАААААХАХХАХАХАХА тия за тоя малоумен селяк ли гласуваш бе
И аз си губя времето да споря с тебе, мале мале мале 
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:30:17 #33putio | 09.01.2013 16:26 отвращават ме правописни грешки в името на родината ми, допуснати от мой сънародник, но въпреки това ще те облекча, като ти споделя, че истинска националистическа партия вече се създаде и е оглавявана от Светльо Витков
nikola345
на 09.01.2013 в 14:29:48 #32жунгръц | 09.01.2013 16:25 Щото е проста, затова. И ще си понесат последствията тия, това е разликата между сегашното правителство и предишните. Само Миро Крадливия Циганин го държат още, ама поне не са много големи неговите кражби (в сравнение с вашите) - под милион да е щипнал за целия мандат. Вие толкова крадяхте за "Добро утро" само
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:25:53 #31не бе, зае*ете ги ткзс-тата, ясна работата там
обясни картофчо, защо министрите на герб подписват каквото им се поднесе под носа и дори не го крият? (светлана боянова) 
nikola345
на 09.01.2013 в 14:24:02 #30Малииии, банкянските селяндури още ги гони мъката по загубените социалистически ТКЗС-ета. Е признай дебелако че си бил председател на ТКЗС и член на БКП, нема да ти се смеем ... много ---------------- Говедо, като унищожавахте ТКЗС-тата аз съм бил 1-2 клас някъде
Не е заради самите ТКЗС-та, а заради земеделието като цяло. Цървул тъп, не си ли забелязвал, че ние българсик продукти не ядем - всичко се внася.
ТОВА Е РЕЗУЛТАТА ! Защото сега трябваше да имаме автоматизирано производство, както е по другите страни и да сме конкурентни - благодарение на вас, това беше унищожено и трябваше да се започне отначало, което вече е късно - и винаги ще си останем ВНОСИТЕЛ!!!!
Малоумници прости, толкова сте кухи, че нямам думи.....
azamut
на 09.01.2013 в 14:23:15 #29nikola345 | 09.01.2013 16:18 В какъв смисъл за какво се боря бе? На тъп въпрос какво искаш да отговора? Смее се По принцип се боря за справедливост - това ми идва от зодията А-а щом ти е от зодията значи ясно що нищо не разбираш. Кажи си асцендента, пък барем и разбирем що си толокоз улав и объркан...
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:19:53 #28картофчо, защо не отговориш на въпросите ми?
nikola345
на 09.01.2013 в 14:18:14 #27В какъв смисъл за какво се боря бе? На тъп въпрос какво искаш да отговора?
По принцип се боря за справедливост - това ми идва от зодията
А тука във форума не се боря за нищо особено, просто ми е кеф да соля неграмотни седо-бесепари, както и платени драскачи на същите партии (каквито са повечето тука)
Това отговаря ли ти на въпроса?
жунгръц
на 09.01.2013 в 14:16:55 #26Разпространеният разговор между премиера Борисов и шефа на митниците Танов по случая "Леденика" е автентичен, цялостен и съдържателен. Това показват резултатите от независимата експертиза на елитната френска лаборатория "Липсадон". Справка на сайта на "Липсадон" показва, че експертите в нея са се занимавали с доста сериозни случаи. Лабораторията работи с френското правосъдно министерство и експертизите й се използват от френския съд. Запис от разговори на Танов с министър-председателя Борисов, с финансовия министър Симеон Дянков и бившия зам.-шеф на митниците Антони Странджев бе разпространен на 14 януари. Борисов и Танов твърдят, че разговорите са манипулирани. В същото време експертизата, изготвена от НИКК към МВР излезе с много усукано становище. Анализът на френските експерти категорично опровергава изказването на Бойко Борисов, който заяви, че в разговора му с Ваньо Танов са били премахвани и монтирани отделни думи, заявяват от "Галерия". От разговора става ясно, че премиерът иска от митниците "да не закачат Мишо Бирата". Михаил Михов – Мишо Бирата е собственик на пивоварна "Леденика", чийто лиценз е бил отнет от Агенция "Митници" на 8 февруари миналата година заради многобройни нарушения. =====================================
