Г-н премиер, не отстъпвайте от управленската програма. Тази молба отпави към Борисов заместникът му и председател на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов в началото на Националната работна среща на управляващата партия, успяла да напълни зала 1 на на НДК.
Цветанов изброи накратко постиженията на правителството, доминирано от герберите.
Председателят на парламентарната група благодари на министър Захариева за промените в НК и НПК. Предстоящите промени в Закона за МВР - да избегнем всякакви възможни спекулации, подчерта Цветанов.
ПГ на ГЕРБ подкрепя правителството и ще продължи да го прави, увери той, изтъквайки, че са доказали това и със Закона на енергетиката, благодарение и на народния представител Делян Добрев и на Теменужка Петкова.
Цветанов отбеляза и приетия закон за предучилищното и училищното образование, за което специално благодари на Милена Дамянова.
След местните избори ГЕРБ реално представлява 5 546 000 души, заяви още председателят на ПГ на ГЕРБ.
"Това ни натоварва с огромна отговорност. Това, което успяхме да направим, е да имаме представителност в Общинските съвети. В 31 общински съвети увеличаваме влиянието и отговорността за това, което трябва да направим", каза той.
"Успяхме да проведем работни събрания, от които да не пропускаме да си споделим и там, където имаме определени проблеми. От 27 области в 22 приключихме тези събрания – където успяхме да отчетем постигнатото и да очертаем новия път пред общините. Изключително сме впечатлени от отзивчивостта на министрите", заяви Цветанов.
Той благодари на всички структури в партията – младежи-ГЕРБ, предприемачи-ГЕРБ, Жени-ГЕРБ и старейшини.
"В последните години имаме постоянен прием на членове - по широката периферия и в твърдо ядро, което е постоянно готово за избори, заяви Цветанов.
Той отчете, че през миналата година ГЕРБ са имали 83 хиляди членове, а към настоящия момент над 90 хиляди членове.
"Доверието най-лесно се губи. Това предупреди от своя страна съпартийците си столичният кмет и зам. шеф на ГЕРБ Йорданка Фандъкова.
Доверието е най-големият капитал на ГЕРБ, който трябва да бъде използван за развитието на страната, коментира Фандъковна.
По думите й то дава сила, но същевременно и най лесно се губи. Тя бе категорична че реформите са необходими и даде за пример новооткрития в столицатка парк Възраждане.
antoaneta-bogdanova
на 17.04.2016 в 15:30:16 #1"След местните избори ГЕРБ реално представлява 5 546 000 души". Хахахахахаха, луди ли са? Народът вече не може да ги търпи, те говорят, че ги избрали 99% от населението!!!! Цецовско нахалство