"Министърът на земеделието Иван Христанов ми докладва за скандални загуби в "Магазин за хората" и дали има схема за празни рафтове и празни джобове, създадена с политическо алиби. Докладва ми и за това, че рафтовете са празни, сметките са на червено и шефовете си угаждат със заплати за хиляди евро, а незнайно защо тази сутрин се разбягаха. Това прилича все повече на държавно финансиран експеримент за източване".
Това заяви служебният министър-председател Андрей Гюров в едно от последните си заседания преди началото на Министерски съвет.
Гюров запита дали сме изправени пред поредния фалит по "Магнитски".
Той изтъкна, че гражданите не плащат данъци, за да финансират "Магазините за хората" и не плащат, за да виждат как рафтовете стоят празни.
Андрей Гюров посочи, че това не е социална политика, а поредната витрина за провала на един модел, който гражданите свалиха с протести.
Впоследствие заседанието на Министерски съвет продължи, като медиите бяха освободени да си тръгнат оттам, а служебният министър на земеделието Иван Христанов "докладва" още на премиера за т. нар. "Магазин за хората".
USD
CHF
GBP
nikox2
на 29.04.2026 в 16:38:35 #2Магазина на хората е държавен магазин,директно под шапката на Министерство на земеделието.Не мога да разбера за какъв фалит по Магнитски говори Гюров след като,ако магазините са фалирали то вина за това носи директно принципала,който е МЗ и неговия министър.Какви са тези глупости Гюров.Пак ли някой друг ви е виновен,че сте некадърни и обслужвате интересите на определена партия-ПП.
ivaylo-mladenov
на 29.04.2026 в 07:25:03 #1Абсолютно съм сигурен, че е така! Сърпрайз-сърпрайз