Испанският премиер Хосе Луис Родригес Сапатеро пристигна на необявено предварително посещение в Афганистан.
Премиерът е придружен от министъра на отбраната Карме Чакон и от министъра на външните работи Тринидад Хименес.
Испанският премиер посети военната база в Кала-и-нав, намираща се в западната част на Афганистан, където е разположен испанският контингент.
По-късно Сапатеро се срещна в Кабул с президента Хамид Карзай, но подробности за разговора им не бяха съобщени, съобщава news.meta.ua.
В Афганистан е разположен испански военен контингент с численост 1500 души, който е под командването на НАТО. От 2002 година досега в Афганистан са загинали около 100 испански военнослужещи.
dk
на 07.11.2010 в 08:57:24 #3Ами ако Бен Ладен реши да изненада Обамата?! Лелееее!
gitscheto
на 07.11.2010 в 00:55:03 #2Е кога опънаха това килимче бе,егати изненадата.
каНак
на 06.11.2010 в 18:26:43 #1Представи си Карзай ако реши да "изненада" Родригес, колко кръв ще има...