ДПС с атака срещу кабинета Борисов 3. Лидерът Мустафа Карадайъ даде специална пресконференция в сградата на Народното събрание.

ЕС е съюз против популисти и нацисти, както припомни той. У нас ГЕРБ управлява с националистите. Първото правителство на ГЕРБ управлявало с негласната подкрепа на АТАКА. Второто - с гласната подкрепа на патриотите. Третото правителство на ГЕРБ вкара във властта националисти, недоволен е Карадайъ.

Омразата влезе в действие, подчерта той. Лидерът на ДПС атакува герберът Красимир Велчев, че от трибуната на НС използвал езика на омразата, отхвърляйки закон на ДПС за компенсация на репресираните по време на комунистическия режим.

Красимир Велчев смята, че ДПС иска да върне соц. практиката на активните борци

Красимир Велчев смята, че ДПС иска да върне соц. практиката на активните борци

И само ГЕРБ можела да реши дали той да остане на поста си

Карадайъ вижда прокарване на разделителни линии. Партията дава шанс на ГЕРБ да се легитимира като европейска партия като гласува оставката на Красимир Велчев, подчерта той.

Карадайъ е ядосан от думите на депутата от ГЕРБ, защото той оглавява Комисията в парламента по правата на човека, а се е противопоставил на закона и така се е усъмнил в измъчваните по време на тоталитаризма. С изказването си в зала не ги защитавал, според Карадайъ.

ДПС се противопоставя на националистите и се бори с популизма

ДПС се противопоставя на националистите и се бори с популизма

За Карадайъ България има проблем, евроскептици и националисти имат министри и вицепремиери и участват в Съвета на ЕС

В този случай ДПС вижда същото както Валери Симеонов, който според него е завършен ксенофоб, да оглавява Съвета по етнически въпроси. Разчитаме на подкрепата на ценностите, отсече Мустафа Карадайъ.

Даваме шанс на ГЕРБ да покажат кои са, отново каза лидерът на ДПС. Тъжно било това, което се случва в България, според него.

Гости на партията също присъстваха на пресконференцията. Сред тях са и шампиони, вдигали българския флаг на европейски и световни първенства. Мустафа Карадайъ се ръкува с всеки един от тях и получи букети. Каза им, че имало разминавания в позициите на политиците.