
Това каза на брифинг в Национална Дирекция на полицията главен инспектор Милчо Енев, заместник-директор охранителна полиция.
Няма получени сигнали за изостряне на обстановката както между самите кандидати, така и между предизборните щабове.
Издадени са 109 временни удостоверения за гласуване от службите за документи към МВР.
В страната няма драстични нарушения на обществения ред, които да оказват въздействие на нормалното протичане на изборния процес, с изключение на няколко случая, които ще обобщя:
Благоевград:
Жалба в РИК, сигнал получен от един от изборните щабове за купуването на ромски гласове. МВР веднага се е отзовало на сигнала. На мястото е изпратен патрул, който е проверил тази информация, която не се потвърдила.
Петрич:
Автомобил на една от партиите със залепени плакати на един от кандидат-президентите е обикаляла по улиците с цел агитация. Сигналът се проверява от служителите на МВР.
Варна:
94-та избирателна секция, сигнал за лице, което се е държало непристойно в секцията. Сигнала е подаден от председателя на РИК. След намесата на полицията лицето е отведено. Има съставен протокол и акт.
Шумен:
Катастрофа на автомобил, в който са пътували трима членове от избирателна комисия.Двама от тях са пострадали, оказана им е медицинска помощ. Пострадалите са отстранени от работа и са заменени от техни колеги.
София:
В квартал „Люлин" в едно от училищата при гласуването е припаднал възрастен мъж. Оказана му е медицинска помощ, като същият е транспортиран до дома си от медицинския екип.
Заместник-директора на Охранителна полиция подчерта, че няма инциденти със служителите на МВР, както и произшествия с граждани, които да са възпрепятствали работата на комисиите или на служителите на обществения ред, охраняващи избирателните секции. Главен инспектор Енев обобщи, че като цяло в страната обстановката е много по-спокойно, в сравнение с предишните избори.
dimi3
на 24.10.2006 в 08:31:01 #3CSKA-nomer1 , защо не приемем че вече сме станали европейци ? Трябва ли непременно да има пукнати глави и изливане на горещи страсти за да приемем че сме ангажирани. Гласуването е демократичен акт и трябва да бъде такъв.
Мето
на 22.10.2006 в 18:14:29 #2Този възрастният от София, дали не е припаднал от глад човека? Казва ли ти мякой! Обикновено повечето от пенсионерите си позволяват храна през ден, а някой дори през два.
bah
на 22.10.2006 в 16:59:39 #1Няма защото станаха банални!