Отдавна искаме да има реформа в ДАНС. Премиерът акад. Николай Денков предложи смяна на шефа на агенцията, но тя бе блокирана от президента. Започваме силна кампания за реформа в службите. Никой не може да бъде над закона.

Това заяви пред журналисти в Пазарджик съпредседателят на Продължаваме промяната Кирил Петков.

По думите му сезирането на нереформирани органи е нищо повече от общо говорене. Ние от ПП искаме да изградим демократични институции и те да имат тежест и да вършат своята работа, независимо кой ги ръководи, посочи той. Искам да има служби и прокуратура, които работят. Но за това трябваше вече да има смяна в ДАНС. Време е това да се случи, допълни Петков.

По отношение на евентуалният политически проект на президента Румен Радев той заяви, че по Конституция той не може да бъде едновременно си политически лидер и държавен глава. Трябва да избере едно от тях, подчерта Петков.

Той засегна и темата за "Копринкагейт". По думите му корупцията може да бъде факт във всяка институция, особено ако има монополизиране на властта за определен период от време.

Кирил Петков посочи, че в предстоящите избори за членове на регулаторите ПП/ДБ ще издигат хора от типа Борислав Белазелков - независими и с добра репутация.

Денков не открива сега, че службите са сляпо петно

Денков не открива сега, че службите са сляпо петно

Припомни, че не е бил подкрепен преди няколко месеца