Урегулирането на конфликта в Украйна може да отвори вратата за нещо много по-голямо - създаването на нов световен ред. За нас като европейци не е без значение какъв ще е той. Дали ще се крепи на международното право и устава на ООН, или ще бъде основан на сила и сфери на влияние. Европа трябва час по-скоро да излезе от утопията и да намери своето място в новата геополитическа реалност. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в Мюнхен.
Според него най-накрая има воля за намиране на дипломатическо решение на конфликта в Украйна. Диалогът между Тръмп и Путин отваря ново ера във взаимодействието на глобалните сили. То измества институционалните структури в международния дневен ред, смята Радев.
Държавният глава отбеляза, че предстоят важни разговори за мира и бъдещето на Европа, за глобалната архитектура на сигурността. Всички виждаме, че събитията се развиват с огромна скорост. Реализмът измества наивността и невежеството по отношение на ситуацията в Украйна, подчерта той. По думите му това е поставило в ступор много политици, включително и български, които са в режим на ослушване, и са вярвали във военното решение и победата над Русия. Ние трябва да си дадем сметка, че предстоят важни и сложни разговори. Нямам как да продължаваме, ако не стъпим на здравите основи на реализма, поясни Радев.
Президентът посочи, че контранастъплението на Украйна, подтиквано от европейските политици, се е превърнало във фиаско. Киев не разполагаше с необходимите условия да води настъпателна операция. Това доведе до човешки, икономически и териториални загуби. Може би това е причината към момента Европа да не намира място на масата на преговори, допълни той.
Държавният глава посочи, че малко след началото на войната Хенри Кисинджър е излязъл с предложение за мир, но е бил подложен на жестоки критики. Радев се чуди защо е трябвало да минат 3 години, да се дадат толкова жертви и една страна да бъде разрушена, за да се върнем към плана на Кисинджър.
Радев призова българските политици да полагат системни усилия, така че образите и посланията, които се излъчват от българския парламент да бъдат много по-различни от това, което виждаме в момента. Ако те съумеят да го направят, всички други проблеми ще намерят ефективно решение. Очаква възможно най-скоро да имаме реалистичен бюджет, каза още той.
ivan-koichev
на 15.02.2025 в 11:14:21 #8Къде е записано черно на бяло че това е световен норматив, хартата на ООН или на някакво съвещание на някакви чиновници от Западна Европа, както и каква част от света са се произнесли за съществуването на такова измислено от самозванци определение. Къде го има това нещо ценностна система, само в Западна Европа ли? А преобладаващата част от света които не възприемат тези идейни постановки какви са, диваци ли? И откъде накъде точно Западна Европа ще определя за света кое е ценностно и кое не?
kelly-meyer-j
на 14.02.2025 в 18:31:28 #7Google плаща редовно $95. Последната ми заплата беше $8200 за работа 10 часа седмично в интернет. Моят по-малък брат е средно $15k през последните няколко месеца и той постоянно работи приблизително 24 часа. Не съм сигурен колко просто беше, след като го проверих. Това е основната ми грижа............. УСПЕХ...........копирайте тук.>>>>>>
>>>>>
https://da.gd/homecash1
Somebodyelse
на 14.02.2025 в 18:23:04 #6user avatar 94785 ivan-koichev на 14.02.2025 в 16:43:16 #4 Това "ценностна система" някакъф световен норматив ли е или е плод на болни мозъци? -------- Това да нямаш ценностна система някакъФ световен норматив ли е или е плод на болни мозъци?
Forrest Gump
на 14.02.2025 в 16:55:27 #5#4 Второто
ivan-koichev
на 14.02.2025 в 16:43:16 #4Това "ценностна система" някакъф световен норматив ли е или е плод на болни мозъци?
bravebg
на 14.02.2025 в 16:20:41 #3dyado-yotso на 14.02.2025 в 16:04:19 При мен работи РЕАЛИЗМЪТ! ....реализмът на професор Миършаймър, на професор Джефри Сакс и т.н..... хора с глави на раменете използвани по предназначение!
dyado-yotso
на 14.02.2025 в 16:04:19 #2#1 Като чета какво си написал си мисля, че при теб ценностната система работи наобратно
bravebg
на 14.02.2025 в 15:06:48 #1"Радев се чуди защо е трябвало да минат 3 години, да се дадат толкова жертви и една страна да бъде разрушена, за да се върнем към плана на Кисинджър" .... съвсем елементарно - защото Европа и САЩ се управляваха от хора, за които определението "олигoфрен" е сериозен комплимент.... Европа все още се управлява от такива, но в САЩ поне успяха да изберат някой дето поне кота "олигофрен" надминава (друг е въпросът колко е читав и той).....