Контролните органи не разследват Румен Петков за това, за което беше освободен от поста вътрешен министър.

Това заяви Атанас Атанасов на пресконференция в ДСБ.

Той допълни, че вместо за прикриване на корупционни схеми заради, което според Атанасов е освободен Румен Петков, прокуратурата го разследва за издаване на държавна тайна.

Атанасов заяви, че разполага с данни, че по разследването за корупционните схеми има достатъчно доказателства, но прокуратурата не предприема съставяне на обвинителен акт.

Това, за което разследват Румен Петков в момента, е прах в очите на Брюксел и на българските граждани".

Атанасов заяви още, че до ДСБ е пристигнало писмо от градския прокурор Кокинов.

То е в отговор на писмо изпратено от ДСБ и ги уведомява, че срещу бившият изпълнителен директор на ИА „Пътища" Веселин Георгиев е образуване досъдебно производство.

Атанасов коментира, че това писмо на Кокинов доказва, че ДСБ са сезирали прокуратурата за конфликт на интереси около Георгиев много преди доклада на Сметната плата.

Атанасов заяви обаче, че срещу тримата министри Орешарски, Мутафчиев и Гагаузов, които са носели отговорност за всичко което се случва в РПИ, не са предприети никакви действия.

Другата тема, която от ДСБ коментираха беше за кризисните явления около цените на горивата и храните.

„В резултат от груба измама в съставянето на бюджет 2008 г правителството обложи с огромен инфлационен данък всички граждани.

Това заяви Димитър Бачваров и допълни, че управляващите се възползват от световния ценови шок, за да бръкнат в джоба на гражданите. По данни на ДСБ в хазната са влезли 800 млн. лева фискален излишък, следствие на инфлацията в страните и 600 млн. от покачването на цените на горивата.

От ДСБ заявиха, че правителството трябва да поеме своята отговорност и да започне политика за намаляване на косвените данъци - най-вече на ДДС ( с 10%) , за да не се трупат фискални излишъци.

„Излишъците са толкова големи, че могат да свалят ценовия натиск върху цялото население".