Според Станишев Бойко Борисов е споделил това, което мисли.
„Доста се е поотпуснал, пред българските медии по-добре се контролира.
В по-неформална среща и среда е казал това, което действително мисли", коментира Станишев, който заедно с вътрешния министър Миков направи първата копка за новото 3-то столично РПУ.
По думите му изявлението на Борисов е най-циничното изказване за последните 20 години.
Премиерът изрази съжаление и каза, че според него е абсолютно неприемливо подобно отношение към пенсионерите - „нашите майки и бащи", хората с друга етническа принадлежност, ромите и турците.
„Не може да се делят хората на такива категории", заяви Станишев.
Всеки български гражданин трябва да е защитен от държавата, особено във времена на икономически криза, подчерта още той. Трябва да сме заедно, сплотени, да мислим един за други, а не да се делим на хора, които не ни харесват, и хора, които евентуално ни харесват", изтъкна Станишев.
Особено пък за политиците, продължи той - не може да претендираш, че си лидер на нацията и да се отнасяш презрително към по-голямата част от хората, които живеят в България.
Мисля че господин Борисов прекалено много мрази и му липсва това, което е в основата на всяко едно успешно нещо - уважение към хората, коментира още премиерът.
Реакциите от вчера
БСП: Борисов се самоуби политически
ДПС: Това е проява на политически цинизъм
Социолозите: Медийните гафове провалят ГЕРБ
Той сподели, че му би било интересно да научи как гледа на изказването на Борисов и на неговия начин на мислене, ЕНП, към която принадлежи ГЕРБ.
„На господин Борисов всичко му е криво - БСП му криво, НДСВ му е криво, всички са му лоши, тъмни сили са се изправили пред него... Единствено очевидно ДСБ му харесва и господин Костов", коментира още Сергей Станишев.
Според Станишев в изказването на Борисов има една много ясна прогноза - че ще управлява с Иван Костов и ДСБ.
„Това говори за начина на управление, който очаква българите, ако те спечелят - едно повторение на авторитарния режим, който беше в България от 1997 и нищо хубаво не очаква по-голямата част от хората, живеещи в България, към които господин Борисов очевидно се отнася с пренебрежение."
Борисов коментира:
Реакцията на политическите партии в последните часове са неадекватни. Те са отзвук на изопачени медийни публикации, а не на факти
Още...
Пенсионерите му били глупави и носталгични, с другите пък - недобър материал, перифразира Борисов, премиерът.
Станишев категорично се противопостави на разделянето на българите на умни, които са отишли в чужбина и там са преуспели, и глупави, които са останали тук.
Премиерът подчерта, че всички съсловия имат своите проблеми, че има много нерешени проблеми в държавата и че това е ангажиментът на политиците и държавниците - да намират решение, да търсят баланс между проблемите, за да не бъдат решавани едните - за сметка на другите.
USD
CHF
GBP
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 13:46:56 #144Балканец, за всичко си прав, с изключение на най-важното - изходът! Няма диктатура, която да не се е изкривила и да не е заработила за диктатора! Няма! Точно така разправяха комунистите като правеха революцията в Русия 17-та г. Е трябва ли да повтаряме едни исъщи грешки питам аз?! Коя западна държава е станала това, което е благодарение на диктатура, дай ми пример! Или която и да е държава!?
velikiat
на 06.02.2009 в 13:46:24 #143йезуитско незнайко, кметът на софия е изпълнител на воля и решения на общ съвет, проблем му е програма за управление на българия в криза, добри очаквания са да спре крадльовци и корумпета, да върне чедата на българия, и с тях да управлява, насъбраха опит, обичат си българия, мбиа, що оттуй е лошо
Aдонай
на 06.02.2009 в 13:46:21 #142Див конформизъм струи от думите ти...крадците и убииците заслувават възмездие...
Batze
на 06.02.2009 в 13:46:11 #141образован - а от такива като теб, кухи пенсионери, ДПС и БСП ни разказват играта.
neznae6t
на 06.02.2009 в 13:46:00 #140Аз какво смятам и за кого ще гласувам е личен избор, основан на видяното и свършеното от хората, които ще получат моето "мотивиращо Да". ;) Апропо, преди всичко гражданите на републиката трябва да се борят за мажоритарен вот, след това трябва да се борят за приемането на закон, който да забранява образуването на нови фракции във вече избрания парламент.
dddddd
на 06.02.2009 в 13:44:49 #139образован В нормална страна целият кабинет щеше да е в затвора, заедно със спонсорите си и обръчите от фирми. На ББ изказването е проблема. И незнаещ сигурно така мисли, та даже начерта и какво ще е след една година.
Nickie
на 06.02.2009 в 13:44:32 #138Два пидора, два весёлых друга екипаж машиной боевой!
Batze
на 06.02.2009 в 13:44:24 #137MITROFANN-чо, а по-добре ли ни управлява доган, който го запомних последно време с 2 реплики. Първата - че е нормално около всяка партия да има обръч от фирми които да получават държавните поръчки и втората - че купуването на гласове е една нормална европейска практика. Цитирах го дословно, лично го гледах по ТВ като ги каза тия неща и то на нормално интервю.
образован
на 06.02.2009 в 13:42:09 #136Пак да ви кажа! В нормална страна днес Борисов щеше да подаде оставка и да бъде заклеймен. Явно в нашата България е приемливо за политик да се държи като гъз и да се отнася към родителитв ви и бабите ви като към отпадък. За другите етноси и религии не коментирам, те трябва направо да го изгорят жив! Обаче, вие тук .....Цял фен клуб сте му организирали на Бойко Тъпото! А що не погледнете на какво прилича София?! Поздравления! Искате кретен да ви управлява, ще си го изберете! Каквото заслужават, това получават, избиратели като вас. danger - такива като теб, келеши, да не ни препоръчват да слушаме записи които ТИ не си слушал! Заради такива като теб Царя и Борисов ни разказват играта! Чухме го! Още снощи! И по BBC в UK са го пуснали днес!
Бойчо
на 06.02.2009 в 13:41:11 #135Балканец
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 13:40:52 #134Както казах и по-долу, богатата класа у нас е вече създадена, процес, който настъпва при всяка смяна на режима! При всяка смяна на режима има време на безтегловност, най-доброто време за натрупване на състояние, от кого - ами разбира се от управляващите и бандитите! В България това вече стана! Идва ред да ни управляват новите (старите) богати...Забравете за илюзиите! Просто се преборете да ви дават достатъчно богатите, да ви строят пътища и болници! Не се връзвайте, зад Станишев, ББ, и всичките стоят едни и същи хора, хората с пари! Но наистина има значение кой ще управлява, както има значение кой ще свири иначе уговорения мач!
tup
на 06.02.2009 в 13:39:19 #133neznae6t , смятай ги две двойки ... останалите не ги брой
neznae6t
на 06.02.2009 в 13:37:38 #132Туп, не знаех, че у нас има само две партии.
alibaba
на 06.02.2009 в 13:36:09 #131Текста под снимката трябва да е: Нормален работен ден на Станишев и Миков след Народния съд през 2010 година !!!
tup
на 06.02.2009 в 13:36:03 #130neznae6t, с негласуването си ... всъщност пак гласуваш - за БСП и ДПС
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 13:29:52 #129Сивик Мунди, абсолютно си прав всъщност!
neznae6t
на 06.02.2009 в 13:29:31 #128ддддддд, ти отдавна си се доказал като нечетящ мненията във форума. Научи се да се включваш в разговори едва когато си се запознал с позицията на събеседниците си. Аз от няколко месеца обяснявам, че за БСП в близко време няма да гласувам, както няма да гласувам и за ГЕРБ. Настоящото управление е провал, но ако след тях дойдат ГЕРБ, тогава ще сатне страшно. Бойчо, ти не живееш в София, нали? Столицата е най-добрият пример за управленските качества на Бойко Борисов. Ако лампичките в градинките и двата преасфалтирани булеварда са повод да се гордеете с господин кмета, то някъде нещо наистина е объркано...
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 13:28:28 #127Адонай, ти си за нещо дето няма да стане, не го ли разбра? Не разбра ли, че едните управляват, другите са управлявани. До тук няма разлика със Запада, разликата е в това КАК БОГАТИТЕ УПРАВЛЯВАТ БЕДНИТЕ! Богатите разбира се у нас са тези, които можеха да станат богати - куманягите, като им викаш ти! Кой друг?! Така че те ще дърпат конците от сега нататък, това за мен е повече от ясно! Въпросът е как!? Въпросът е ние да си извоюваме цивилизовано управление, че и ние малко да живнем! Ей за ей това иде реч!
Балканец
на 06.02.2009 в 13:27:44 #126Obi-Wan, Грешиш, аз не съм фен на Бойко Борисов, той не е Бербатов. Няма нищо розово на хоризонта и безплатно е само сиренцето в капана, за мишката. Никой разумен човек не чака нещо наготово от когото и да било. Обаче ние сме бедни, понеже нас ни крадат, понеже разгонват инвеститорите и поставят България в изолация. Ако не ни крадяха, щяхме да се оправим поне колкото чехите. Всяка година близо 2 милиарда НАШИ ИЗРАБОТЕНИ пари се преразпределят в джобовете на търтеи и навлеци. Мизерията е повсеместна, както в материалния живот, така и в духовния. Морал, достойнство, честност, лоялност са думи без съдържание и признак за слабост. Да прецакаш балъка, да си оближеш пръстите с меда, да спретнеш далаверка, да се уредиш - признак за интелект , предприемчивост и престижност. Това е вече ценностната система, който му не изнася, да се измита. Производствата се затварят и машините се изнасят - там дето не крадат. Доходите намаляват, емиграцията расте. Затова на нас ни требва не гений, икономист, политик, а ни требва ПОЛИЦАЙ (не милиционер). И ни требва ДИКТАТУРА или най-малко авторитарен режим. Да се разчистят Авгиевите обори в Съдебната система, да заработи администрацията в служба на държавата. Да нема кражби и корупция. Да заработим спокойно, да плащаме данъци, а не рушвети. Да не убиват децата ни. Верно, властта опорочава. Обаче сега не сме 20 век, има ЕС за коректив. Има моменти, когато требва да избираш по-малкото зло.
dddddd
на 06.02.2009 в 13:26:51 #125И разбира се вечно ухиления прокурор който винаги е много зает, макар че все няма данни за престъпления. Или кафеджиите от ДАНС.