Според Станишев Бойко Борисов е споделил това, което мисли.
„Доста се е поотпуснал, пред българските медии по-добре се контролира.
В по-неформална среща и среда е казал това, което действително мисли", коментира Станишев, който заедно с вътрешния министър Миков направи първата копка за новото 3-то столично РПУ.
По думите му изявлението на Борисов е най-циничното изказване за последните 20 години.
Премиерът изрази съжаление и каза, че според него е абсолютно неприемливо подобно отношение към пенсионерите - „нашите майки и бащи", хората с друга етническа принадлежност, ромите и турците.
„Не може да се делят хората на такива категории", заяви Станишев.
Всеки български гражданин трябва да е защитен от държавата, особено във времена на икономически криза, подчерта още той. Трябва да сме заедно, сплотени, да мислим един за други, а не да се делим на хора, които не ни харесват, и хора, които евентуално ни харесват", изтъкна Станишев.
Особено пък за политиците, продължи той - не може да претендираш, че си лидер на нацията и да се отнасяш презрително към по-голямата част от хората, които живеят в България.
Мисля че господин Борисов прекалено много мрази и му липсва това, което е в основата на всяко едно успешно нещо - уважение към хората, коментира още премиерът.
Реакциите от вчера
БСП: Борисов се самоуби политически
ДПС: Това е проява на политически цинизъм
Социолозите: Медийните гафове провалят ГЕРБ
Той сподели, че му би било интересно да научи как гледа на изказването на Борисов и на неговия начин на мислене, ЕНП, към която принадлежи ГЕРБ.
„На господин Борисов всичко му е криво - БСП му криво, НДСВ му е криво, всички са му лоши, тъмни сили са се изправили пред него... Единствено очевидно ДСБ му харесва и господин Костов", коментира още Сергей Станишев.
Според Станишев в изказването на Борисов има една много ясна прогноза - че ще управлява с Иван Костов и ДСБ.
„Това говори за начина на управление, който очаква българите, ако те спечелят - едно повторение на авторитарния режим, който беше в България от 1997 и нищо хубаво не очаква по-голямата част от хората, живеещи в България, към които господин Борисов очевидно се отнася с пренебрежение."
Борисов коментира:
Реакцията на политическите партии в последните часове са неадекватни. Те са отзвук на изопачени медийни публикации, а не на факти
Още...
Пенсионерите му били глупави и носталгични, с другите пък - недобър материал, перифразира Борисов, премиерът.
Станишев категорично се противопостави на разделянето на българите на умни, които са отишли в чужбина и там са преуспели, и глупави, които са останали тук.
Премиерът подчерта, че всички съсловия имат своите проблеми, че има много нерешени проблеми в държавата и че това е ангажиментът на политиците и държавниците - да намират решение, да търсят баланс между проблемите, за да не бъдат решавани едните - за сметка на другите.
USD
CHF
GBP
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:43:15 #104Форумният лумпенократ, как е в редиците на БКП, имате ли свежи попълнения или сте си само пенсии още?
painkiller
на 06.02.2009 в 12:41:50 #103Кмета на София е тъпак!!! Феновете му също!!! ................................ Какво е общото между ББ и феновете му??? (освен , че са тъпаци разбира се) - любимият филм Батман!!!
Arhangel
на 06.02.2009 в 12:41:26 #102Батко Бойко, като е във юнайтет стейис говори друго
А, като е тука почва да прави джамйики и казва стягайте си халките,и си потърсете старите фесове

Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:40:31 #101Дейнджър, ти някога чувал ли си за това, че хората имат различни мнения? От десет кладенеца вода да ми донесеш, аз имам глава на раменете си, не съм на 6 годинки както казах и имам достатъчно впечатления от ББ, както и от Станишев. Аз не мога да бъда НЕчестен и да не кажа това, което виждам, а то е че Бойко по акъл и лични качества е на светлинни години от Сергейчо! Просто парче си е, колкото и да се мъчат ПР-те му да го скрият той рано или късно "изригва", това е...
зайн
на 06.02.2009 в 12:38:59 #100Не ,никак.Що да е носител!??Да не би да имаме предизборна коалиция.Ако можем да го използваме след изборите,що да не ви серем в устите

Aдонай
на 06.02.2009 в 12:36:33 #99Миши,не харесваш май ракетата-носител ББ1?!?
зайн
на 06.02.2009 в 12:35:41 #98Добре де,ББ що се мълчи днес,няма ли дакаже нещо...

skaramuch
на 06.02.2009 в 12:34:29 #97Евала на Бойко Борисов, трябва да се радваме че имаме поне един политик който казва истината такава каквато е в действителност.
godin
на 06.02.2009 в 12:31:38 #96Просто Серго изпита желание към мъжествения Бат Бойко
stormy
на 06.02.2009 в 12:30:37 #95Другарю Станишев, тая лопата много ви ходи. Виждам че най-накрая сте си намерили призванието. Пожелавам ви с нея да пожънете много творчески успехи. Един съвет, внимавайте с търмъка, че стават неприятни трудови инциденти.
Aдонай
на 06.02.2009 в 12:29:50 #94Разкрил си на некой крайната плът....без ръце... А ти ходи бии родителите им да си признаят че те са ги убили....

Danger
на 06.02.2009 в 12:29:32 #93Obi-Wan, как реши, че ББ е "тъпака" тогава ? Пак ще те питам, ти изслуша ли поне записа преди да правиш заключения ? Или и ти дупките броиш и се чудиш що не са се изпарили във въздуха? Ако някой има въпроси към ГЕРБ може да ги зададе на http://www.gerb.bg/bg/contacts и после да коментира по форумите, не тука да обяснява кой е тъп и кой не е. Ако имате въпроси към кмета има си и съответните конктакти в общината.
Baj Ivan
на 06.02.2009 в 12:29:03 #92Добре Борисов, Това е телектората ( от теле ), Който неизменно докарва чевените и турските комунисти на власт. Много ги заболя. Останалата, читавата част, истинския електорат е с теб. Успех, и дупе да им е яко на комунистите!
Aдонай
на 06.02.2009 в 12:27:47 #91Мургавей поставил условие на Цветелина-"Или връщаш банката на Бате,или Тиквата ни качва на кораба"......

Гоце
на 06.02.2009 в 12:27:29 #90е, ако Бойко се е самоубил политически, значи следващото управление му е вързано в кърпа! Тая страна от 20г. се управлява само от полит. трупове....
зайн
на 06.02.2009 в 12:25:46 #89Ели, Костов закла две деца,ходи да организираш бакшишите
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:25:36 #88Адонайчо, ама те разкрих...
velikiat
на 06.02.2009 в 12:24:50 #87Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:24:02 #86дддддд, аз просто сравнявам двамата като лични качества, кво сега, като е комунист и да го изкараме най-тъпия, най-глупавия и т.н. Не, аз не съм на 6 годинки вече и оценявам хората комплексно!
Бибича е пълен смешник като застане до Станишев..., неяо повече, той е пълен смешник като застане до повечето всички политически лидери...Волен например е идиот, ама не е тъп.. 
Aдонай
на 06.02.2009 в 12:23:13 #85Kazah ти,багажа ти е маненко.....