Според Станишев Бойко Борисов е споделил това, което мисли.
„Доста се е поотпуснал, пред българските медии по-добре се контролира.
В по-неформална среща и среда е казал това, което действително мисли", коментира Станишев, който заедно с вътрешния министър Миков направи първата копка за новото 3-то столично РПУ.
По думите му изявлението на Борисов е най-циничното изказване за последните 20 години.
Премиерът изрази съжаление и каза, че според него е абсолютно неприемливо подобно отношение към пенсионерите - „нашите майки и бащи", хората с друга етническа принадлежност, ромите и турците.
„Не може да се делят хората на такива категории", заяви Станишев.
Всеки български гражданин трябва да е защитен от държавата, особено във времена на икономически криза, подчерта още той. Трябва да сме заедно, сплотени, да мислим един за други, а не да се делим на хора, които не ни харесват, и хора, които евентуално ни харесват", изтъкна Станишев.
Особено пък за политиците, продължи той - не може да претендираш, че си лидер на нацията и да се отнасяш презрително към по-голямата част от хората, които живеят в България.
Мисля че господин Борисов прекалено много мрази и му липсва това, което е в основата на всяко едно успешно нещо - уважение към хората, коментира още премиерът.
Реакциите от вчера
БСП: Борисов се самоуби политически
ДПС: Това е проява на политически цинизъм
Социолозите: Медийните гафове провалят ГЕРБ
Той сподели, че му би било интересно да научи как гледа на изказването на Борисов и на неговия начин на мислене, ЕНП, към която принадлежи ГЕРБ.
„На господин Борисов всичко му е криво - БСП му криво, НДСВ му е криво, всички са му лоши, тъмни сили са се изправили пред него... Единствено очевидно ДСБ му харесва и господин Костов", коментира още Сергей Станишев.
Според Станишев в изказването на Борисов има една много ясна прогноза - че ще управлява с Иван Костов и ДСБ.
„Това говори за начина на управление, който очаква българите, ако те спечелят - едно повторение на авторитарния режим, който беше в България от 1997 и нищо хубаво не очаква по-голямата част от хората, живеещи в България, към които господин Борисов очевидно се отнася с пренебрежение."
Борисов коментира:
Реакцията на политическите партии в последните часове са неадекватни. Те са отзвук на изопачени медийни публикации, а не на факти
Още...
Пенсионерите му били глупави и носталгични, с другите пък - недобър материал, перифразира Борисов, премиерът.
Станишев категорично се противопостави на разделянето на българите на умни, които са отишли в чужбина и там са преуспели, и глупави, които са останали тук.
Премиерът подчерта, че всички съсловия имат своите проблеми, че има много нерешени проблеми в държавата и че това е ангажиментът на политиците и държавниците - да намират решение, да търсят баланс между проблемите, за да не бъдат решавани едните - за сметка на другите.
USD
CHF
GBP
Балканец
на 06.02.2009 в 12:22:38 #84Obi-Wan, Ами той е перманентно в делириум, и меша думите, граматиката, синтаксиса, платформите и господарите....

R_umen_
на 06.02.2009 в 12:21:05 #83Споделям мнението на премиера ! Б.Б. се 'самоуби' политически в онзи момент, когато започна да говори за коалиция с И.К. По-интересното е от какви мотиви и стимули се е водил за една такава евентуална коалиция ...
dddddd
на 06.02.2009 в 12:20:58 #82Същият този интелект Станишев заведе пенсионери на море на Слънчев бряг при своите хора, при Гергов, за дтржавна сметка, докато пред МС протестираха пенсионери със 100 лева пенсия. Това ако не е идиотизъм и цинизъм...
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:20:30 #81Дейнджър, аз никъде не съм казал, че мисля че аз съм умният, айде моля те свободни интерпретации си ги запази за себе си! Ти ли умният?
Aдонай
на 06.02.2009 в 12:19:34 #80A не чекате некой като Майкъл Чорни и Гад Зееви да се оправите.....
Че гаргамел още го сърби от семитските им.....

dddddd
на 06.02.2009 в 12:18:14 #79Obi-Wan Няма как да се абстрахираш. Това е лидерът на най-престъпната банда от десетилетия и с най-големите бандити, какво значение има как изглежда и какво говори. Нали на това се учат комунистите, да лъжат и да баламосват, толкова са упорити, че често сами си вярват и погледът им става бляскав. Казаха им го в прав текст, най-лъжливи, най-корумпирани и най-престъпни. Благодарение на некадърните крадливи комунисти се върнахме назад.
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:17:55 #78Балканец, ти лумпено-травеститния драгалевско-набримчения швестер Адонай не си ли разбрал, че е АТАКА/БКП фен?!
Arhangel
на 06.02.2009 в 12:17:39 #77Станишев: Кадее Батко

Логистик
на 06.02.2009 в 12:17:23 #76Вярно е, че ББ е ял бой от Брус Лий, но Брус Лий е умрял мистериозно... Когато ББ влезе във водата той не става мокар, а водата става ББ-иста. ББ е броял до безкрайно. Два пъти! Много хора носят Суперман-пижама, но Суперман носи ББ-пижама! ББ спи на включена лампа, защото мрака се бои от него. Няма еволюция. Има само списък с организми на които ББ е позволил да живеят. ББ не чете книги. Той ги разпитва докато не получи желаната информация. ББ е виновен, че Мона Лиза се усмихва така... Първоначално филма "Alien vs Predator" се е казвал "Alien & Predator vs ББ". Обаче никой не е искал да прави филм с времетраене от 14 секунди... Живеем във вселената която се разширява. Тя се опитва да избяга от ББ. Само ББ може да дели с нула. Всички обичат Раймонд. Само ББ не. Хю Хефнер казва, че е спал с 20,000 жени през живота си. ББ нарича това "Скучния вторник".
Danger
на 06.02.2009 в 12:16:04 #75Obi-Wan, абе мушмул, що си мислиш, че ти си умния ? Изслуша ли записа поне или си състави мнението от прочетеното от вестниците и нюза ?
Obi-Wan
на 06.02.2009 в 12:12:27 #74Андроид, абстрахирам се от всичко и сравнявам човекът Сергей и човекът Бойко, ами че разликата е от тук до небето! А иначе това е големият проблем в БГ, бахти дилемата - комунист vs. тъпак! Ай върви избирай...
Балканец
на 06.02.2009 в 12:11:08 #73Адонай, Айде оди да лижеш трибуквието на Р.Овч., Пикаещия в Шадравани и на мърльото Станишев. Барем тва си можеш. Ние тука, тъпите, ще се оправиме.
саматар
на 06.02.2009 в 12:11:03 #72Охооо,я гледай кой бил с кирката!!! Па после се чудели кой дупчел на хората колите!
Aдонай
на 06.02.2009 в 12:09:42 #71Гаргамел е отворил ненаситния си ...,в името на спасението на клептоманската си хомодружинка.....

Ypsilon
на 06.02.2009 в 12:09:37 #70Като видях снимката си представих колко добре би било тези двамата мазници всъщност да си копаят собствените гробове, докато онези отзад ги изчакват да свършат и след това им пускат по един куршум в келефочите...
baypas
на 06.02.2009 в 12:09:12 #69....пак Ви казвам,КОСТОВ е Виновен!
anti-bobi
на 06.02.2009 в 12:08:15 #68IstinaTa " ...Аз мразя БСП, но в този случай Станишев показа класа." ....................................... Станишев показва класа единствено в имитиране на работа с лопатата...ех, как ще трепнат сърцата на комсомолците и комунистите като видят снимката... Ама нека да тренира с лопатата, ще му трябва за да си вади хляба с нея след няколко месеца
хем безплатно ще му дадат лопата, а и раирания костюм ще му отива много
Hirotama
на 06.02.2009 в 12:08:02 #67кво копат тия? Тунели за бягство от затврора който ги очаква в най-добрия случай?
зайн
на 06.02.2009 в 12:06:49 #66Яко въй налазил хамстерът,гербери атакоидни

Aдонай
на 06.02.2009 в 12:05:29 #65Ta па да кажеш-ша лапате ли Тиквения,в името на оцеляването на клоаката ДСБ....
