Налагането на вето на актуализацията на бюджета ще бъде вид заяждане и не може да бъде държавническо поведение, посочи лидерът на "Атака" Волен Сидеров. „Очевидна е необходимостта да се направи тази актуализация, тя е техническа, а не някаква същностна. Трябва да се вземат мерки, за да не падне резервът под минимума. Мерки, за да се избегнат сривове - така го виждам", подчерта Сидеров, според когото, ако президентът „влезе в играта" с ветото, значи влиза в политическа игра и изпълнява партийна задача на ГЕРБ на принципа „колкото по-зле - по-добре".
Това е парламентарна комисия, а не някакъв вид репресия спрямо някой. Всеки, който бъде призован, трябва да се яви. Така Волен Сидеров коментира отказа на държавния глава Росен Плевнелиев да се яви на изслушване в неговата комисия. Според него не е никак добър пример самият президент да показва неуважение към институциите.
Сидеров не счита, че заради въпросите си по време на последния Консултативен съвет по национална сигурност може да се говори за личностна враждебност. „Искам да му задам и още въпроси, това е необходимо да се изясни - има ли връзки с олигархични кръгове или не. Той самият може да защити името си в тази комисия", коментира Сидеров. По думите му няма как да бъде накаран някой, който не желае да се яви, да го направи, но е възможно националистите да внесат предложения за санкции във връзка и с отказите от участие в комисията „Авиоотряд 28".
Консенсус върху идеи е изходът от ситуацията в страната, а не върху спогодби кога да бъдат изборите, категоричен е лидерът на националистите. Как ще се управлява държавата след изборите е важният въпрос, по който той е готов да води диалог и да разговаря с всеки, който излиза с идеи, а не с камъни.
Хората, които сега крещят, трябва сами да си изяснят как искат да се управлява държавата, обясни Сидеров. „Чувам искания за повече морал. Моралът е по-скоро духовна или религиозна категория. В политиката има правила, регламент, спазване и възможности за тласкане на страната в една или друга икономическа посока", коментира той и призова да се говори за това кой какви идеи има за тази посока.
„Аз съм ги изложил, казал съм ги - мога да ги защитавам", коментира Сидеров и допълни, че няма проблем да участва в кръгли маси, стига те да са представителни и участниците в тях да участват и във вземането на решенията след това.
На въпрос колко дълго ще продължи „Атака" да осигурява живота на този парламент Волен Сидеров отговори, че е много важно да се види истинските намерения и философията на това правителство, което може да стане единствено, след като то изготви изцяло свой бюджет.
„Тогава можем да кажем „долу" или „горе" и аз мога да съм сред първите критици, ако то не действа, но се съмнявам, че то няма да действа, защото е поставено под натиск. Натискът в случая е хубаво нещо, стига да не преминава в ексцесии", коментира Сидеров.
Така той до известна степен защити същността на протеста като такъв, но посочи, че разчита хората с натиска си да насочват държавниците да мислят в правилна посока. „Този натиск трябва да има своите идеи. Февруари месец имаше много повече идеи - той говореше за колониалното робство, за стандарта на живот, сега не виждам това", коментира Сидеров.
Лидерът на националистите не е доволен, че всички критики към него са насочени към характера му, личността му или особеностите на някои негови проявления. „Говорете за идеи", помоли Сидеров и отново припомни, че е готов на диалог във всяка една медия по въпроса възможно ли е да се върнат в български ръце печеливши сектори. „На Орлов мост, на площада или където искате можем да го направим, но не с нападки и квалификации", посочи той.
„Днешната финансова криза доказва, че ако оставиш пазарът сам да решава, той следва печалбата и нищо друго. Затова трябва намеса на държавата и трябва да се отиде към Кейнсианския модел на регулиране на икономиката. Това не означава комунизъм", предложи още веднъж своето виждане Сидеров и посочи примерите за фирми с държавно и частно участие като „Рено" или ЧЕЗ, която като държавна фирма оперира и на чужди пазари, включително България.
„Добре, пръскаме се, напускаме парламента, защото има хора, които това искат", коментира той и каза, че за него това няма да е фатално, но попита какво се случва след това - кой ще управлява и с какви идеи.
„Аз искам това, което и българският народ - по-висок стандарт. Защо тогава сме от обратната страна на барикадата?", попита Сидеров и призова днешният протест да изложи своето виждане как това да се случи.
Според лидера на националистите изборите „две в едно" не е удачен вариант, тъй като се получава каша и стават обърквания, а примери за това вече има в нашата история. С харчовете не е хубаво да се спекулира, тъй като това е цена, която се плаща за демокрация, посочи той.
didok
на 01.08.2013 в 18:05:03 #7Bobby_gBG | 01.08.2013 16:51 Я кажи какво не ти харесва в актуализацията ? С промяната на кое перо не си съгласен ?
Отворкооооооооо
moximilian
на 01.08.2013 в 18:01:32 #6Президента ако наложи вето на актуализацията на бюджета ще е доказателство, че изпълнява волята на ГЕРБ, а не в името на народа.
Бойко Методиев Бандита
на 01.08.2013 в 17:53:00 #5Bobby_gBG | 01.08.2013 16:51 Ти и Болния тълкуваше като месия. Айде почини мъничко

Bobby_gBG
на 01.08.2013 в 17:51:28 #4Аз пък тълкувам задължителното президентско вето като партийна задача връчена на Плевнята от целокупния български народ!
Минувач
на 01.08.2013 в 17:30:53 #3http://www.dnes.bg/slideshow.php?mreporter&id=6676&pid=33758 Сидеров предлага да се пазарят, за закупуването на оригинала от този документ...
Taralez
на 01.08.2013 в 17:19:27 #2Тълкуват евентуално президентско вето като партийна задача от ГЕРБ ================== а ибрика Сидероглу приема партийни задачи само от ДПС
tupalkata
на 01.08.2013 в 16:56:17 #1Той Плевнелиев си изпълнява политическа поръчка още откакто стана министър, а сега като Президент показва цялата наглост и безочие които има