"Ще внесем искане за отпадане на поправки в Закона за движение по пътищата", заяви председателят на парламентарна група "Възраждане" Костадин Костадинов от трибуната на НС.
Миналата година са приети "мракобесни поправки в закона". Те наблягат на броя на полицаите по пътищата, но това не подобрява безопасността.
"Целта там е да се събират глоби."
От "Възраждане" ще внесат искане за отпадане на тези поправки.
Преди две години и половина на АМ "Тракия" Петър Петров изиска информация и разбрахме, че участъкът Бургас, Ямбол и Сливен е покрит с мантинели за задържане на леки коли, а не на камиони, което е "абсурдно". Мантинелите из страната освен това се подменят понякога месеци след катастрофи.
"Крайно време е да спрем да реагираме след като някой бъде убит в България."
USD
CHF
GBP