Майки с бебета в колички, облечени с фланелки с надпис „За мен бюджет няма" протестираха пред парламента за пренебрежителното отношение на управляващите към исканията им.
Припомняме, вчера на второ четене бе приет бюджетът на ДОО за 2013 година, в който не бяха отразени исканията на майките.
Положението е трагично. 240 лв не стигат за нищо, изтъкна една от протестиращите.
„Стигали са преди 4 години, когато хлябът е струвал 60 ст., а сега цената е 1,10 лв.", изтъкна тя и добави, че размерът на детските - 35 лв., не е променян от години.
„Майка ми ги е взимала, а аз другата седмица ставам на 25. Преди 25 години детските са били пак 35 лв."
Сред протестиращите беше и Мадлен Кирова - която има две внучета. Тя каза, че семейството на сина й изнемогва и се обърна към депутатите, че с този бюджет продължават 23-годишната политика на съзнателно унищожаване на българската нация - от бебетата до пенсионерите.
„Безработица, ниски доходи и всичко това води до физическото унищожаване на българската народност. Отказ от лечение, отказ от храна за българската народност.
Това правите вие днес отново. Отново гласувате смъртна присъда на българския народ от бебето до пенсионера", заяви тя на депутатите.
Кирчева подчерта, че това е геноцид провеждан 23 години.
На майките бяха издадени пропуски да влязат в парламента със съдействието на депутата от БСП Емилия Масларова. На входа обаче стана ясно, че не могат да пуснат децата.
Майките разказаха, че намеренията им са били потърсят възможности за среща с парламентарната група от ГЕРБ, но казаха, че нямат фиксирана среща.
Най-накрая 10 майки с колички и бебета успяха да влязат в НС. От охраната на НС по-рано обясниха, че не могат да ги пуснат, защото с тях има малолетни лица.
Като ненормално майките обясниха ситуацията, че не ги пускат в НС.
Явно имаше някакъв проблем, какъв не мога да кажа, но става въпрос за майки с деца, коментира Биляна Маринова, чието дете е на година и половина и има син на 11 години.
Категорично, Биляна не смята да има 3-то дете. Тя призова момичетата, които искат да имат деца, да обмислят много добре това си решение.
Биляна не можа да сдържи емоциите си и очите й се насълзиха. Тъжно е, подчерта тя. Обричаме нацията на гибел, смята Биляна.
Ако следващите поколения момичета решат да нямат деца, какво се случва с държавата, коментира още младата майка.
Тъжно според нея е това, че вековна държава като България си отива от глупостта на някои хора. Тя не пожела да каже на глас всичко това, което мисли за финансовия министър Симеон Дянков. Ще премълча това, което искам да му кажа, лаконична бе Биляна.
Тя спести и мнението си за Бойко Борисов, но друга майка заяви: "Няма да гласувам за него". Биляна все пак иска да сподели проблемите си с премиера, но очи в очи.
Тя е категорична, че след 7 месеца на вота ще си каже мнението. Ще направя, каквото смятам, че е добре за мен и за децата ми, коментира младата майка.
След известна обсада от страна на майките пред стаята на ПГ на ГЕРБ Светлана Ангелова прие поканата им да разговарят в парламентарното кафене.
Майките и Светлана Ангелова не успяха обаче да проведат нормален разговор.
Протестиращите жени още в началото на разговора в парламентарното кафе реагираха емоциално, след като депутатката от ГЕРБ и зам.шеф на социалната комисия ги обвини, че днес са допли в НС, подтикнати от БСП.
Обричат се децата ни да живеят в бедност, заяви една от майките Ваня. Тя изрази всеобщата надежда управляващите да се вразумят и въпреки гласуването на бюджета на ДОО да има начин нещата да се променят в полза на децата.
Отпуснатите от ГРЕБ допълнителни 30 милиона лева за детски градици според майките ще стигнат за около 2000 деца. В София една детска градина се строи за 3 милиона лева и с парите отпуснати за тази цел ще могат да се построят само 10 детски градини. Ами останалите деца в страната, попита и друга майка.
Какво накара депутатите от ГЕРБ да не приемат разумните искания на майките, попита друга жена.
Отнасяме се с уважение към исканията на майките, коментира Светлана Ангелова. Майка с бебе на ръце обаче веднага й напомни, че жените нееднократно са искали среща с нея, но такава така и не се случила.
Нека не бъдем нападателни, призова депутатката от ГЕРБ и посочи, че с бунта на майките левицата си прави PR. Това ядоса жените и напрежението ексалира, като всички говореха „през глава", без да се изслушват.
Ваня взе малката си дъщеря на ръце и я вдигна пред очите на Светлана Ангелова:"Това ни подтикна да дойдем тук, това".
Държавата не е абдикирла от грижата за децата, коментира Ангелова. Майките обаче подчертаха, че 3 години майчинските не са вдигани.
Светлана Ангелова се опита да ги убеди, че именно в новите детски градини и ясли е решението на проблема, така майките по-рано ще се връщат на работа и няма да се деквалифицират.
Майките обясниха на депутатката, че тя явно не разбира проблемите им. Искате ли да ви дам 240 лева и с тях да живеете, попита майка, афектирана от чутото досега.
Недопустимо е майчинските да са под прага на бедността, допълни я друга млада жена.
Трета пък коментира, че за 3 милиона лева, с които СО строи детска градина, инвеститори строят 5 звезден хотел например.
Светлана Ангелова се оказа „засипана" от недоволнството и гнева на майките. В този момент на помощ й се притече Димитър Главчев. Може да се мисли в бъдеще по въпроса за майчинските, обясни спокойно той и подчерта, че управляващите никога не са спирали да мислят за българските майки.
Социалните разходи са най-голямото перо в бюджета, каза Главчев. Търси се баланса, посочи той и обясни, че и българските пенсионери са с ниски доходи и имат нужда от средства за оцеляване.
Той също изрази опасенията си, че майките днес са подстрекавани от опозицията, още повече, че червените депутати ги почерпиха с водичка, чай и кутия бонбони в кафето на НС.
На реплика на гневна майка, че 240 лева са крайно недостатъчни, той заяви: „А къде в бюджета парите са достатъчни".
Димитър Главчев покани майките на среща при нормални обстоятелства да видят какво може да се направи.
Ваня заяви, че очкава рекацията и среща с президента Росен Плевнелиев. Срещата най-вероятно ще е следващата седмица.
USD
CHF
GBP
Tengrianin
на 06.12.2012 в 11:18:39 #21"Тя каза, че семейството на сина й изнемогва и се обърна към депутатите, че с този бюджет продължават 23-годишната политика на съзнателно унищожаване на българската нация - от бебетата до пенсионерите." Откъде идват нарежданията обаче? България просто не е предвидена от "международната общност" в Новия световен ред. Крайно опасен за "международната общност на 666" е народът, създал първата човешка цивилизация. "До 2030 да няма България!" - Едмон Ротшилд http://www.voininatangra.org/modules/news/article.php?storyid=529&keywords=%F0%EE%F2%F8%E8%EB%E4
finta
на 06.12.2012 в 11:17:26 #20жунгръц | Свиньо, млъкни, излагаш се! Магистрала люлин - 7 години, 20% построена! Дунав мост 2 - същата история. Пловдив-чирпан - аналогично, само дет стана на вълни след няма година! Да продължавам ли прасе?
жунгръц
на 06.12.2012 в 11:16:06 #19Станишев /2005-2009/. Магистрала “ТРАКИЯ”: Лот 1 Оризово-Ст.загора 38,7км 2008г. Лот 5 Карнобат-Бургас 35,3км 2007г. “ХЕМУС” Шумен Каспичан 14км 2005г. “МАРИЦА” Харманли Любимец 16км 2007г. “СТРУМА” Даскалово – Д.Диканя 18км 2007г. Краен резултат – 122км + 40% от Люлин ======================================= Бойко Борисов /2009-2012/ “ЛЮЛИН” 19,1км 2011г. “МАРИЦА” Харманли-Любимец + Любимец-Свиленград 31км. 2010г. “ТРАКИЯ” Лот2 Ст. Загора – Н.Загора 31,8км. 2012г. И така общо – 81,9км. ============================================== продънихте ни ушите с тия магистрали, но дори и в това станишев е бил по-ефективен
Balkandji Yovo
на 06.12.2012 в 11:14:08 #18Типично циганските номера с майките,количките и дечора...Социтата хептен се циганизираха
А докато мамите правят екшън,"патроните"фиркат и обикалят бардаците 
pifi
на 06.12.2012 в 11:11:26 #17Майчетата бъркат помощите със заплатите.Добре ще им е,вместо с труд да си изкарват хляба,да живеят от подаянията на държавата..Да,ама-не.В Германия 40% от трудовият доход отива за осигуровки.А тук със двойното счетоводство и осигуряване-откъде пари?Протестирайте си,беше казал царя,ние сме демократична държава... :-)
SehrГeй СтаниШeф
на 06.12.2012 в 11:10:41 #16*калдаръми
SehrГeй СтаниШeф
на 06.12.2012 в 11:08:27 #15ЖЪНПРЪЦ си му личи, че е преял с крадени фондове.
ТИКВАТА го плюете, ама поне направи малко пътища, че да не си карате каруците по комунистическите калдръми. 
divineshadow
на 06.12.2012 в 11:08:06 #14Аз пък съм за да ги спрат изобщо, не искам с моите данъци да се гледат циганетата от гетото, съжалявам!
stoyank
на 06.12.2012 в 11:07:42 #13Нация която разчита на държавният бюджет за личните си разходи е за затриване. Държавата не е длъжна да издържа всички деца и пенсионери. Ролята на държавата е друга. Държавата (по-точно обществото) трябва да помага само на тези които са в крайно затруднено положение и не могат да си помогнат сами. Глупаци са онези които разчита на държавата да ги храни или да им осигури пенсии. Комунистическото мислене на родителите се е прехвърлило и на децата им, макар те да не помнят утопичните опити да се изгради държава в която щеше да се дава на всекиго според нуждите му.
SehrГeй СтаниШeф
на 06.12.2012 в 11:04:54 #12ГЕРБ да приеме закон, с когото да се забранява гласуването на хора, който нямат основно/средно образование. Така да елиминират циганите като електорат, да им окастрят помощите и да дадат на майките и пенсионерите. А, циганите да тръгват на училище и на работа.
finta
на 06.12.2012 в 11:02:27 #11Никви пари за неосигурени майки! Тва е! Имам детенце на 4 месеца и разчитам да си го гледам аз! Не държавата, Бойко или Съсела. Д***а и хрантутниците, все на държавата са виснали!

жунгръц
на 06.12.2012 в 11:01:48 #10Osoben pogled | 06.12.2012 12:50 Spacy И щом искаш да ти го кажа поименно, ЕДИНСТВЕНИЯ ПРЕМИЕР ПРИ КОЙТО ДПС БЕШЕ НАТИКАНО В ЪГЪЛА СЕ КАЗВА ИВАН КОСТОВ ====================================== http://www.glasove.com/uploads/news_medium/14940.jpg мислиш ли?
жунгръц
на 06.12.2012 в 11:00:14 #9Spacy | 06.12.2012 12:42 Дай поименно кой е по-добър и защо ? ============================== станишев е по-добър
- при станишев бяхме в топ 5 в европа по икономическа стабилност и то без да се режат наред всевъзможни социални придобивки / в момента сме последна дупка на кавала по всички показатели, живота поскъпна двойно и народа обедня петорно
- имаше тринайсти заплати и пенсии / при тиквата всичко е замразено
- при станишев резерва набъбна двойно / при тиквата се стопи двойно
- и не на последно място, станишев е председател на една от най-влиятелните европейски партии / тиквата е бистришки тигър, на който целия свят се подиграва
това ми идва на прима виста, но мисля, че ще придобиеш представа на къде бия 
павиан
на 06.12.2012 в 10:57:29 #8Няма проблем ще ги направим по 500 лева ама после да не се сърдите ако циганите станат 3 милиона.
SehrГeй СтаниШeф
на 06.12.2012 в 10:57:01 #7Osoben pogled | 06.12.2012 12:50 Spacy И щом искаш да ти го кажа поименно, ЕДИНСТВЕНИЯ ПРЕМИЕР ПРИ КОЙТО ДПС БЕШЕ НАТИКАНО В ЪГЪЛА СЕ КАЗВА ИВАН КОСТОВ ::::::::::::::: Иван Костов, който е направил сделка с комунистите на времето как да се махне Виденов и той да поеме властта, с уговорката да играе с комунистите.
А, приватизацията!? Продаде цяла България!
Мангалът Костов си отива от парламента скоро с неговите 5%! 
Spacy
на 06.12.2012 в 10:54:49 #6Е как няма да е в ъгъла като Сокола и Генерала са учили в 1 школа на БКП? Кога според теб и от кого Доган взе хартиените и стъклените заводи бе пич? А сините в момента просто ги няма виж че бойкотираха П.Стоянов за конституционне съдия за да направят зорлем Велчев председател на Конституционния съд. Точно Костов продаде поста на БСП пък ти ми приказвай колко е син и колко е демократ... Повтарям че не харесвам Герб ама е по-добре от алтернативите на тоя етап.
Балканец
на 06.12.2012 в 10:52:46 #5Народ, който търпи такава "политическа класа" не заслужава да има държава.
SehrГeй СтаниШeф
на 06.12.2012 в 10:52:11 #4МАЙКИТЕ НЯМАТ ПАРИ. ДАДОХМЕ ИМ ДАЖЕ ОТ ПАРТИЙНАТА КАСА ЗА ТЕНИСКИ. А,ПАРТИЙНАТА КАСА СМЕ Я ПЪЛНИЛИ С ПАРИ ОТ ФОПНДОВЕТЕ
П.С. Сера връз другаря БоБо

Spacy
на 06.12.2012 в 10:42:54 #3Дай поименно кой е по-добър и защо ? Разбрах кого не харесваш кажи сега кой харесваш. чакай Разград.... залагам на ДПС познах ли?
Spacy
на 06.12.2012 в 10:27:58 #2А как да се действа като зад всеки пенсионер и майка с дете седят по 3-ма които искат да живеят на помощи? Какво ще стане според вас в Факултета ако детските са по 500 сещате ли се въобще? А в момента в който видя че ги е подкрепила Емилия Масларова направо ми се драйфа - тази ли крадлива червена джофра ще защитава бедните? Тази "честна" свиня която раздаде 1 000 000 000 излишък на социалното министерство за 2 дни за ремонти за по 1200 евра на квадратен метър? Като защитаваш хубава кауза с лайна до себе си няма как да има подкрепа!