Освободиха от пост началника на КАТ-София комисар Богдан Милчев. Това стана ясно по време на церемонията "Полицай на годината" от министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев, съобщи БНР.
Според силовия министър причините за това се крият в недобрата работа на комисаря.
Вътрешният министър обаче уточни, че Богдан Милчев няма да бъде уволнен, а ще бъде преместен в резерва.
Досегашният шеф на КАТ попада там поради незадоволителната статистика по отношение на броя на жертвите на пътя в София, както и недоброто взаимодействие между КАТ-София и Главната дирекция "Национална полиция".
На негово място временно е назначен неговият заместник Иво Писанов.
Малко по-късно в кулоарите на НС самият Цветлин Йовчев обясни след днешния парламентарен контрол, че причината за отстраняването на шефа на столичния КАТ Богдан Милчев са забележки на министъра на вътрешните работи по отношение на работата на Милчев.
Би могло като организация на работните процеси да имаме по-добри резултати, смята силовият министър. Цветлин Йовчев смята, че КАТ-София може да постигне и повече резултати.
Идеята за временно назначения шеф на КАТ Иво Писанов, който според вътрешния министър, притежава нужните качества и ще се справи с работата, засега е той да остане начело на КАТ за постоянно.
Цветлин Йовчев очаква по-добро взаимодействие на столичния КАТ с ГД „Национална полиция". Не възнамерявам в момента да уволнявам стария началник, поясни още той по отношение на съдбата на Богдан Милчев.
Припомняме, преди време от поста си бе отстранен и шефът на Националната полиция Ангел Антонов, както и шефът на Института по психология за МВР Неделчо Стойчев.
USD
CHF
EUR
GBP