Частични местни избори за кмет се провеждат в районите на София "Слатина" и "Искър" и в село Мрамор, което е част от столичния район "Връбница".
В район "Слатина" са разкрити 85 изборни секции, а в "Искър" - 77 , предаде БНТ. В Мрамор секциите са две. Кандидатите за кмет на район "Слатина" са 7, за район "Искър" - осем, а за село Мрамор - само един.
Местни избори се провеждат днес и в 12 населени места в областите Кюстендил, Враца, Монтана, Ловеч, Пазарджик, Пловдив, Шумен, Хасково, Стара Загора и Благоевград.
По-късно от пресцентъра на "Да, България", че коалиция ПП-ДБ е подала сигнал до Общинската избирателна комисия (ОИК) в София за директна агитация за гласуване с конкретен номер в изборния ден. Според формацията нарушението е извършено в 109-то училище на територията на район "Слатина" в изказване на кандидата на ГЕРБ за районен кмет пред журналисти.
"Този призив се подкрепя от министъра на външните работи Георг Георгиев и се правят внушения, че държавната администрация, която следва да бъде неутрална, подкрепя този кандидат", твърдят от ПП-ДБ.