Две 15-годишни момчета откраднаха кола и си спретнаха гонка с полицията в Пазарджик, съобщава БНТ.

Полицейски автопатрул подал стоп сигнал към лек автомобил в района на пазарджишкото село Звъничево. Шофьорът на превозното средство не се подчинил и продължил пътя си. Последвало преследване в посока Пазарджик.

На територията на областният град леката кола била блокирана. От автомобила изскочил младеж, който побягнал. Малко по-късно той бил задържан. Било установено, че това е 15-годишно момче от Пазарджик.

В леката кола пътувал и негов връстник. Станала ясно, че той откраднал превозното средство от дядо си.

Пробите за алкохол и наркотици на 15-годишният неправоспособен шофьор са отрицателни. Двамата тийнейджъри са задържани за срок до 24 часа. С тях работят инспектори от Детска педагогическа стая.

Хванаха 15-годишен зад волана в столичния квартал "Младост"

Хванаха 15-годишен зад волана в столичния квартал "Младост"

Полицията свали регистрационните номера