Кметовете на 19-те населени места в община Казанлък отказват да приемат увеличение на заплатите си.
Отказът е в знак на протест срещу решението от нови месечни възнаграждения да бъдат лишени четирима от колегите им.
Ощетените са Ферид Бекиров - кмет четвърти мандат на село Долно Изворово, Кольо Колев - кмет на село Кънчево - трети мандат, Иван Колев - кмет на село Овощник втори мандат и Станимир Караджов - кмет на село Средногорово също избран за втори мандат.
Кметовете на 19-те населени места излязоха днес с декларация до председателя на Общинския съвет Васил Самарски и с копие до общинските съветници.
В нея се посочва, че това са кметове с опит, ползващи се с голямо доверие от жителите на тези села.
Предложението увеличението на месечните възнаграждения на кметовете да не важи за тези четирима е на Председателския съвет към Общинския съвет - Казанлък.
В декларацията си кметовете подчертават, че работата им е силно затруднена, тъй като вече четири месеца след началото на новата година община Казанлък няма приет бюджет.
USD
CHF
GBP
Юлиан-3
на 24.04.2009 в 16:47:47 #1а заглавието бе толкова обнадеждаващо
