Квартал "Красна поляна" и част от центъра на София ще останат без вода днес, съобщават от "Софийска вода". Спирането на водата е планирано и в двата района.

Прекъсването на водоподаването в кв."Красна поляна" е във връзка с изпълнение на инвестиционен проект за реконструкция на уличен водопровод на ул. „Одоровци" в квартала.

Без вода от 9:00 до 21:00 часа днес ще останат живеещите в района на: Ул. „Булина ливада", ул. „Румяна", ул. „Методи Кусевич" и ул. „Одоровци".

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода" ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. „Братин дол" ъгъла с ул."Методи Кусевич".

Във връзка с реконструкция на уличен водопровод на ул. „Свиленица" в центъра, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 21:00 часа на клиентите на „Софийска вода", живеещи в района: По бул. „Пенчо Славейков" между бул. „Прага" и бул. „Витоша", между бул. „Пенчо Славейков", бул. „Витоша", ул. „Тунджа" и ул. „Княз Борис І".

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода" ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. „Цар Асен І" ъгъла с ул. „Тунджа".