48-годишен мъж е прострелял по непредпазливост с ловна пушка свой съгражданин в Койнаре, съобщават от МВР. Пострадалият е настанен в болница в Плевен, без опасност за живота.

Сигнал за инцидента е постъпил в полицията в 18:55 часа на 22 ноември. На място са се отзовали полицаи от Районното управление в Червен бряг. Служителите на реда установили, че 48-годишният случайно произвел изстрел със законно притежаваната си пушка на улица в града и ранил в левия крак мъж на 48 години.

Пушката е предадена на полицията доброволно. Тестове полазват, че двамата мъже на са били пияни. Взети са им и проби за наркотици. По случая е образувано досъдебно производство. Сезирана е и Районната прокуратура в Плевен.

При почистване на пушка: Баща простреля непълнолетната си дъщеря в Попово

При почистване на пушка: Баща простреля непълнолетната си дъщеря в Попово

Той е задържан