50-годишен мъж е паднал в дълбока около 1 метър шахта на паркинга за клиенти в двора на ВиК в Пловдив. Той е със спукана кост на единия крак, около 7-8 см порезна рана и белези по лицето, предаде Nova.

По думите на потърпевшия шахтата не била обезопасена.

"Предния петък, отивайки за подаване на документи за присъединяване към ВиК мрежата и връщайки се към колата, попадам в една необезопасена дупка. Нормално е, станала е някаква небрежност, но реакцията на охраната беше нещо потресаващо", разказва Димитър Симеонов.

Мъж падна в необезопасена шахта в мазето на блок в Русе

Мъж падна в необезопасена шахта в мазето на блок в Русе

Екип на Пожарна и аварийна безопасност извадил мъжа с въжета

Охранителите на място не му помогнали. "Като видяха, че се случва неприятен инцидент, явно се опитаха да го прикрият. Дойдоха срещу мен нагли, арогантни и яростни. Искаха незабавно да напуснем двора, в никакъв случай не ни предложиха помощ", заяви Симеонов.

След инцидента на място са се отзовали полиция и линейка. "Линейката беше повикана от патрул на 6-то РПУ, който дойде, защото се стигна до скандал с охраната. Моят приятел, който ме придружаваше, говореше с него. Охраната ни крещеше яростно и ни караше да напуснем мястото", каза още пострадалият мъж.

Незрящ мъж падна в необезопасена шахта в София

Незрящ мъж падна в необезопасена шахта в София

Младежи влязоха в дълбока шахта до "Св. Александър Невски"

"Досега не знаем дали е шахта или дупка. Беше в една малка зелена площ точно до бордюра. На слизане не се получи по някаква случайност, но когато тръгнах да се качвам, попаднах в дупката", обясни той.

Димитър Симеонов ще си търси правата "Съпругата ми е адвокат и вече е подготвила жалба, която входира в онлайн системата на МВР", посочи той.