Министерство на туризма разпореди извършване на незабавна проверка на морски плаж "Бутамята".
Този ход идва, след като вчера беше съобщено, че екоинспекциятя в Бургас е установила нарушения в границите на природен парк "Странджа".
Констатирано е внасяне на почва и други фракции и извършване на строителни дейности в терена на морския плаж "Бутамята" край Синеморец.
По разпореждане на министъра на туризма Мирослав Боршош е сформиран екип от експерти, които ще извършат проверка на място.
Съгласно концесионния договор, подписан между концесионера и Министерството на туризма, не се разрешава и не трябва да се допуска извършването на незаконно строителство и/или поставянето на неодобрени, преместваеми обекти и съоръжения върху обекта на концесия и прилежащата му акватория. Ако назначената проверка установи нарушение на договорните разпоредби, ведомството има право да наложи съответните санкции.
В случай че се установи нарушение на договорните разпоредби, ще бъдат предприети всички предвидени в действащото законодателство и в договора санкции, включително налагане на неустойка, а при системно нарушение - и прекратяване на концесията, подчерта Боршош.
Министерството на туризма ще изиска обяснение и становище от дружеството концесионер относно извършваните дейности и установените нарушения след проверката на РИОСВ-Бургас.
projekt
на 24.03.2025 в 08:15:58 #1ще се назначат едни комисии, 1 месец ще гледат, 1 месец ще мислят, после ще се окаже че това било построено преди 40 години и било заварено или че било пост на БЧК изобщо нашите институции много работят