Нови ремонти на АМ "Тракия" започват от днес.
До 26 септември ще се променя организацията на движението с Софийска област в участъка от 14-ти до 49-ти км на магистралата в посока столицата за възстановяване на ограничителните системи.
Ще се работи между 9 ч. и 16 ч. Движението поетапно ще се ограничава в изпреварващата лента и трафикът ще преминава в активната, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
Днес започва и превантивен ремонт в платното за Бургас на 8 км от АМ "Тракия" в участъка между 90-и и 98-и км, на територията на област Пазарджик. За изпълнението на планираните дейности ще е ограничено движението в платното за Бургас. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, като ще бъдат обособени по една лента в посока Бургас и една лента в посока към столицата.
От вчера превантивен ремонт се изпълнява и в 11-километрова отсечка в област Сливен, в участъка между 262-и и 273-и км. За изпълнението на планираните дейности ще е ограничено движението в платното за Бургас. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, като ще бъдат обособени по една лента в посока Бургас и една лента в посока към столицата.
Превантивните ремонти включват цялостна подмяна на асфалтовата настилка, отводнителни дейности, обновяване на знаците и ограничителните системи, нова маркировка и др. При интензивен трафик и за повишаване на безопасността през уикендите ще се въвежда реверсивно движение. В петък и събота ще има две ленти за Бургас и една за София, а в неделя две ленти за пътуващите към столицата и една за посока Бургас.